Ο Παναθηναϊκός νίκησε εύκολα τον ΟΦΗ (4-0) ΒΙΝΤΕΟ

Παναθηναϊκός

Ο Παναθηναϊκός παίζοντας εξαιρετικά στο δεύτερο 45λεπτο, όπου πέτυχε τα τρία από τα τέσσερα γκολ της αναμέτρησης, επικράτησε του ΟΦΗ με 4-0 με τον Φώτη Ιωαννίδη να πετυχαίνει δύο τέρματα, ένα στο κάθε ημίχρονο ενώ από ένα γκολ σημείωσαν οι Αϊτόρ και Παλάσιος.

Το τριφύλλι μετά τη νίκη του και το τρίποντο πήρε και τον άτυπο τίτλο του πρωταθλητή χειμώνα για τη σεζόν 2023-24 ανεξάρτητα με το τι θα κάνουν την Δευτέρα ΑΕΚ και ΠΑΟΚ.

Οι πράσινοι εκτός των τεσσάρων γκολ είχαν και άλλες ευκαιρίες για να πετύχουν και άλλα τέρματα με τους Βιλένα και Τζούριτσιτς ενώ από την πλευρά του και ο ΟΦΗ που κατέβηκε στη Λεωφόρο για να παίξει ποδόσφαιρο είχε τις φάσεις του αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Πηγή: sport24