Ο Πέλοπας κάθεται (και) κάτω από τη μπάρα και σαρώνει!
Ο Πέλοπας δεν εντυπωσιάζει μόνον στον στίβο, αλλά είναι σαρωτικός και σε άλλα σπορ, με τελευταίο παράδειγμα την άρση βαρών και τα «χρυσά» κορίτσια του Γιώργου Μιχαλόπουλου.
![Ο Πέλοπας κάθεται (και) κάτω από τη μπάρα και σαρώνει! Πέλοπας](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/11/314325820-793297968443332-7154394702510739153-n-e1668341617115-873x432.jpg)
Εξαιρετική παρουσία είχαν οι Ελένη Πασσά και Αρτεμις Θεριακή (στη φωτογραφία με τον προπονητή τους Γιώργο Μιχαλόπουλο) στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα άρσης βαρών στην Καβάλα. Συγκεκριμένα, η Πασσά κατέλαβε την 3η θέση σηκώνοντας 56κ. στο Αρασέ και 65κ. στο Επολέ Ζετέ και η Θεριακή πήρε την 5η θέση, σηκώνοντας 65κ. στο Αρασέ και 75κ. στο Επολέ Ζετέ.
Να αναφέρουμε ότι ο Πέλοπας φουλάρει τις ετοιμασίες για την εκδήλωση-γιορτή που θα γίνει στις 26 Νοεμβρίου στα Παλαιά Σφαγεία για τα 30 χρόνια ζωής του συλλόγου.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News