Ο Σύλλογος Καλών Τεχνών Πάτρας “Κωστής Παλαμάς” τιμά τα 200 χρόνια της Ελληνικής Επανάστασης
Εκδήλωση με οπτικοακουστική ομιλία, απαγγελία ποιημάτων, χορευτικά και προβολή των θρύλων-αγωνιστών-ποιητών-καλλιτεχνών και Φιλελλήνων που συνέβαλαν στην απελευθέρωση και ύμνησαν τα ηρωικά κατορθώματα των Ελλήνων αγωνιστών του 1821.
![Ο Σύλλογος Καλών Τεχνών Πάτρας "Κωστής Παλαμάς" τιμά τα 200 χρόνια της Ελληνικής Επανάστασης Τεχνών](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2021/09/%CE%B5%CE%BA%CE%B4%CE%B7%CE%BB%CF%89%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-e1630515324788-873x432.jpg)
Στον υπαίθριο, καλαίσθητο Πολιτιστικό και Καλλιτεχνικό χώρο Εστίασης «Ελέφαντας» στον Καστελλόκαμπο, προσφορά του διαχειριστή επιχειρηματία Γιάχου Γεώργιου, την Παρασκευή 3 Σεπτέμβρη της 8.00 πμ, λίγο πριν το πανέμορφο ηλιοβασίλεμα του Πατραϊκού θα διεξαχθεί η εκδήλωση με Οπτικοακουστική Ομιλία, απαγγελία ποιημάτων, χορευτικά και προβολή των θρύλων-αγωνιστών-ποιητών-καλλιτεχνών και Φιλελλήνων που συνέβαλαν στην απελευθέρωση και ύμνησαν τα ηρωικά κατορθώματα των Ελλήνων αγωνιστών του 1821.
Πρόκειται για επετειακή εκδήλωση που διοργανώνει ο Σύλλογος Καλών Τεχνών Πάτρας “Κωστής Παλαμάς”, τιμώντας τα 200 χρόνια Εθνικής Παλιγενεσίας.
Την εκδήλωση στηρίζουν οι Πολιτιστικοί Σύλλογοι, Καστελλοκάμπου-Ρίου-Ανθούπολις-Μποζαιτίκων-Αραχωβιτίκων-Αγ.Παντελεήμονας-Σελλά-Αγ.Βασιλείου-Ένωση συμπολιτεία –Συντονιστική Συλλόγων Δυτικής Ελλάδος.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News