Οι Ανδρες της ΝΕΠ ισοπαλία 12-12 με τον Ηλυσιακό

Η Ανδρική ομάδα πόλο της ΝΕΠ αναδείχθηκε ισόπαλη (12-12) στο παιχνίδι με τον Ηλυσιακό στο Ιλίσιο κολυμβητήριο και κινδυνεύει να χάσει την πρωτιά στον Νότιο Ομιλο της Α2 Εθνικής.

Οι Ανδρες της ΝΕΠ ισοπαλία 12-12 με τον Ηλυσιακό Ισοπαλία για τους Ανδρες της ΝΕΠ στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Ηλυσιακό

Εχαναν σε όλο το παιχνίδι με τον Ηλυσιακό οι Ανδρες της ΝΕΠ και με αντεπίθεση διαρκείας στο β΄ ημίχρονο κατάφεραν να πάρουν έστω και τον βαθμό της ισοπαλίας (12-12) και να παραμείνουν στην κορυφή του Νοτίου Ομίλου του φετινού πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής.

Η πρωτιά, πάντως, στην α΄ φάση δεν είναι δεδομένη, καθώς η κορυφή – άρα και το αβαντάζ στη β΄ φάση – θα εξαρτηθεί από το αποτέλεσμα του αγώνα ανάμεσα στην ΠΕΚΕΒ και Νηρέα Γέρακα το Σάββατο στη Χίο. Οι φιλοξενούμενοι είναι το φαβορί, όμως όλα μπορούν να συμβούν, με τη ΝΕΠ να θέλει είτε ισόπαλο αποτέλεσμα είτε νίκη των γηπεδούχων (αυτήν τη στιγμή η ΝΕΠ είναι στο +2 από τον Νηρέα Γέρακα).

Παρόντες στο Ιλίσιο κολυμβητήριο για τη ΝΕΠ ήταν ο πρόεδρος των «δελφινιών» Μανώλης Τσουραμάνης και ο γενικός αρχηγός Θόδωρος Κανελλόπουλος.

Διαιτητές: Μαρκοπούλου-Χατζηγούλας (στο 1.56΄ του γ΄ 8λεπτου αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο έφορος της ΝΕΠ Λάμπρος Αντίοχος για έντονη διαμαρτυρία σε απόφαση των διαιτητών). Τα 8λεπτα: 4-2, 5-4, 2-3, 1-3. Η σύνθεση της ΝΕΠ: Μαυριόπουλος, Λυκούδης 2, Χάρισον 1, Καλαμάς, Τσίπης 2, Καραϊκοσ 2, Τρασάι 3, Κωνσταντακόπουλος, Παπαγεωργίου, Καρράς 1, Αντίοχος, Πίτσικας, Δραγώνας, Αβαγιανός 1, Γιαννακόπουλος.