Οι δικηγόροι της Πάτρας καρναβαλίστηκαν – Δείτε φωτογραφίες από το πάρτι τους
Όλοι οι γνωστοί δικηγόροι των Πατρών έδωσαν το παρων με πρώτο και καλύτερο τον πρόεδρο του συλλόγου κ Αθανάσιο Ζούπα
![Οι δικηγόροι της Πάτρας καρναβαλίστηκαν - Δείτε φωτογραφίες από το πάρτι τους δικηγόροι](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2023/02/k-zoypas-me-kori-toy-anna-olga-leon-e1676791511999-873x432.jpg)
Με άκρως καρναβαλική διάθεση, ντυμένοι στα κόκκινα, με πολύ χορό και ξεσηκωτική μουσική, έλαβε χώρα ο ετήσιος αποκριάτικος χορός του δικηγορικού συλλόγου Πάτρας στο Bianco Social Pleasure.
Όλοι οι γνωστοί δικηγόροι των Πατρών έδωσαν το παρων με πρώτο και καλύτερο τον πρόεδρο του συλλόγου κ Αθανάσιο Ζούπα συνοδευόμενο από την κόρη του Άννα, επίσης δικηγόρο. Η Άννα δεν ήταν η μόνη δικηγόρος δεύτερης ή τρίτης γενιάς καθώς είδαμε πλήθος νέων ταλαντούχων δικηγόρων που σταδιακά αναλαμβάνουν το γραφείο των οικογενειών τους.
Να σημειωθεί ότι η πλειοψηφία αυτών των παιδιών ήταν γυναίκες όπως η Όλγα Λέων κόρη του Κωνσταντίνου Λέων και η Αρσινόη Τρίγκα, κόρη του αείμνηστου Ευάγγελου Τρίγκα. Μάλιστα, η Όλγα Λέων ήταν με την παιδική της φίλη Μάριβη Μεντζελοπουλου η οποία αν και δεν είναι
δικηγόρος, ανήκει και αυτή στην τρίτη γενιά ξενοδόχων, του ξενοδοχείου Αστήρ.
Με άλλα λόγια, η Πάτρα, δεν πρωτοπορεί μόνο στην καρναβαλική διασκέδαση, αλλά διδάσκει τη γυναικεία ενδυνάμωση.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News