Οι ελληνικές συμμετοχές της Τρίτης (27/7)

Δεκατρείς ελληνικές συμμετοχές περιλαμβάνει το πρόγραμμα των Ολυμπιακών Αγώνων

olympics 1

Δεκατρείς ελληνικές συμμετοχές περιλαμβάνει το πρόγραμμα των Ολυμπιακών Αγώνων σήμερα Τρίτη. Το πρόγραμμα των Ελλήνων αθλητών έχει ως εξής:

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
Διάρκεια αγώνων: 13:00 – 15:30
⦁ 800μ. ελεύθερο ανδρών: Προκριματικές σειρές – Κωνσταντίνος Εγγλεζάκης, Δημήτρης Μάρκος
ΤΕΝΙΣ
Διάρκεια αγώνων: 05:00 – 14:00
⦁ Δεύτερος γύρος μονό ανδρών – Στέφανος Τσιτσιπάς
⦁ Τρίτος γύρος μονό γυναικών – Μαρία Σάκκαρη
ΠΟΛΟ
Διάρκεια αγώνων: 08:00 – 10:50
⦁ Αγώνας ομίλου: Ιταλία – Ελλάδα
ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ
Διάρκεια αγώνων: 03:30 – 07:25
⦁ Ατομικό γυναικών: Φάση των “64” και φάση των “32” – Ευαγγελία Ψάρρα (εφόσον προκριθεί)
Διάρκεια αγώνων: 10:00 – 13:55
⦁ Ατομικό γυναικών: Φάση των “64” και φάση των “32” – Ευαγγελία Ψάρρα (εφόσον προκριθεί)
ΤΖΟΥΝΤΟ
Διάρκεια αγώνων: 05:00 – 08:30
⦁ Κατηγορία -81 kg ανδρών: Προκριματικός γύρος – Αλέξης Ντανατσίδης
⦁ Κατηγορία -81 kg ανδρών: Προημιτελικοί – Αλέξης Ντανατσίδης (εφόσον προκριθεί)
Διάρκεια αγώνων: 11:00 – 13:50
⦁ Κατηγορία -81 kg ανδρών: Ρεπεσάζ – Αλέξης Ντανατσίδης (εφόσον προκριθεί)
⦁ Κατηγορία -81 kg ανδρών: Ημιτελικοί – Αλέξης Ντανατσίδης (εφόσον προκριθεί)
⦁ Κατηγορία -81 kg ανδρών: Αγώνες για το χάλκινο μετάλλιο – Αλέξης Ντανατσίδης (εφόσον προκριθεί)
⦁ Κατηγορία -81 kg ανδρών: Τελικός – Αλέξης Ντανατσίδης (εφόσον προκριθεί)
ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ
Διάρκεια αγώνων: 04:00 – 07:00
⦁ Μονό ανδρών: Τρίτος γύρος – Παναγιώτης Γκιώνης (εφόσον προκριθεί)
Διάρκεια αγώνων: 8:30 – 11:30
⦁ Μονό ανδρών: Τρίτος γύρος – Παναγιώτης Γκιώνης (εφόσον προκριθεί)
⦁ Μονό ανδρών: Γύρος των 16 – Παναγιώτης Γκιώνης (εφόσον προκριθεί)
Διάρκεια αγώνων: 13:30 – 16:30
⦁ Μονό ανδρών: Γύρος των 16 – Παναγιώτης Γκιώνης (εφόσον προκριθεί)
ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ
Διάρκεια αγώνων: 06:00 – 12:00
⦁ Laser Radial Γυναικών: Ιστιοδρομίες 5-6 – Βασιλεία Καραχάλιου
⦁ Finn Ανδρών: Ιστιοδρομίες 1-2 – Ιωάννης Μιτάκης
ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ
Διάρκεια αγώνων: 02:30 – 04:00
⦁ Μονό σκιφ ανδρών: Ημιτελικοί για θέσεις 13-24 – Στέφανος Ντούσκος (*ανάλογα με την πορεία του)
⦁ Μονό σκιφ γυναικών: Ημιτελικοί για θέσεις 13-24 – Αννέτα Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία της)
⦁ Δίκωπος γυναικών: Ημιτελικοί για θέσεις 1-12 – Χριστίνα Μπούρμπου – Μαρία Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία τους)

Ακολουθήστε το Pelop.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

Γράψτε το σχόλιό σας

Παρακολουθήστε τα σχόλια
Να ειδοποιηθώ όταν
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ


ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ