Οι ελληνικές συμμετοχές της Τρίτης 3/8

Ο στίβος κυριαρχεί στο πρόγραμμα των Ολυμπιακών Αγώνων του Τόκιο με τον Εμμανουήλ Καραλή να συμμετέχει στον τελικό του επί κοντώ

karalis

Ο στίβος κυριαρχεί στο πρόγραμμα της σημερινής ημέρας των Ολυμπιακών Αγώνων του Τόκιο με τον Εμμανουήλ Καραλή να συμμετέχει στον τελικό του επί κοντώ ανδρών.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των Ελλήνων αθλητών και αθλητριών:

ΣΤΙΒΟΣ

  • Τριπλούν ανδρών: Προκριματικός γύρος/Β’ γκρουπ (03:00): Δημήτρης Τσιάμης
  • 400μ. γυναικών: Προκριματικός γύρος/4η σειρά (04:09): Ειρήνη Βασιλείου
  • Επί κοντώ ανδρών/Τελικός (13:20): Εμμανουήλ Καραλής
  • 110μ. με εμπόδια ανδρών-Προκριματικός γύρος/Β’ γκρουπ-5η σειρά (13:42): Κώστας Δουβαλίδης

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

  • Ντουέτο: Τεχνικό πρόγραμμα (13:30): Ευαγγελία Πλατανιώτη, Εβελίνα Παπάζογλου

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

  • 470 ανδρών: Ιστιοδρομίες 9-10 (08:35): Παναγιώτης Μάντης – Παύλος Καγιαλής
  • 470 γυναικών: Ιστιοδρομίες 9-10 (06:05): Αιμιλία Τσουλφά – Αριάδνη Σπανάκη

 

Το πρόγραμμα των μεταδόσεων

Αναλυτικά το τηλεοπτικό πρόγραμμα της ΕΡΤ:

ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

Ariake Gymnastics Centre (11:00-13:25)

Τελικός δίζυγου ανδρών

Απονομή μεταλλίων δίζυγου ανδρών

Τελικός δοκού ισορροπίας γυναικών

Απονομή μεταλλίων δοκού ισορροπίας γυναικών

Τελικός μονόζυγου ανδρών

Απονομή μεταλλίων μονόζυγου ανδρών

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Tokyo Aquatics Centre (13:30-15:30)

Ντουέτο – Τεχνικό πρόγραμμα

ΣΤΙΒΟΣ

Olympic Stadium (03:00-06:35)

Τριπλούν ανδρών (προκριματικά)

1500μ. ανδρών (1ος γύρος)

Ακοντισμός γυναικών (προκριματικά)

400μ. γυναικών (1ος γύρος)

Δισκοβολία γυναικών (απονομή μεταλλίων)

3000μ. στιπλ ανδρών (απονομή μεταλλίων)

Μήκος γυναικών (τελικός)

200μ. ανδρών (1ος γύρος)

400μ. εμπόδια ανδρών (τελικός)

5000μ. γυναικών (απονομή μεταλλίων)

Olympic Stadium (13:00-15:55)

Μήκος γυναικών (απονομή μεταλλίων)

110μ. εμπόδια ανδρών (1ος γύρος)

Σφαιροβολία ανδρών (προκριματικά)

Επί κοντώ ανδρών (τελικός)

400μ. εμπόδια ανδρών (απονομή μεταλλίων)

5000μ. ανδρών (1ος γύρος)

Σφυροβολία γυναικών (τελικός)

200μ. ανδρών (ημιτελικοί)

800μ. γυναικών (τελικός)

200μ. γυναικών (τελικός)

ΜΠΕΪΖΜΠΟΛ/ΣΟΦΤΜΠΟΛ

Yokohama Baseball Stadium (13:00-16:00)

Φάση «νοκ άουτ» μπέιζμπολ (#5)

ΜΠΑΣΚΕΤ

Saitama Super Arena (04:00-06:00)

Σλοβενία-Γερμανία

Saitama Super Arena (07:40-09:40)

Ισπανία-ΗΠΑ

Saitama Super Arena (11:20-13:20)

Ιταλία-Γαλλία

Saitama Super Arena (15:00-17:00)

Αυστραλία-Αργεντινή

ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ

Shiokaze Park (03:00-04:50)

Προημιτελικοί γυναικών (2 αγώνες):

Λούντβιγκ/Κόζουχ (Γερμανία)-Έιπριλ-Άλιξ (ΗΠΑ)

Άνα Πατρίτσια/Ρεμπέκα (Βραζιλία)-Βερζέ-Ντεμπρέ/Χέιντριχ (Ελβετία)

Shiokaze Park (15:00-16:50)

Προημιτελικοί γυναικών (2 αγώνες):

Γκραουντίνα/Κραβσένοκα (Λετονία)-Μπάνσλεϊ/Μπράντι (Καναδάς)

Παβάν/Μελίσα (Καναδάς)-Αρτάτσο Ντελ Σολάρ/Κλάνσι (Αυστραλία)

ΠΥΓΜΑΧΙΑ

Kokugikan Arena (05:00-07:40)

52κ. ανδρών (προημιτελικοί)

57κ. ανδρών (ημιτελικός)

63κ. ανδρών (προημιτελικοί)

91κ. ανδρών (ημιτελικός)

60κ. γυναικών (προημιτελικοί)

57κ. γυναικών (τελικός)

57κ. γυναικών (απονομή μεταλλίων)

Kokugikan Arena (11:00-13:40)

60κ. γυναικών (προημιτελικοί)

52κ. ανδρών (προημιτελικοί)

57κ. ανδρών (ημιτελικός)

63κ. ανδρών (προημιτελικοί)

91κ. ανδρών (ημιτελικός)

69κ. ανδρών (τελικός)

69κ. ανδρών (απονομή μεταλλίων)

ΚΑΝΟΕ ΣΠΡΙΝΤ

Sea Forest Waterway (03:30-07:15)

K1 γυναικών 200μ. (ημιτελικοί)

C2 ανδρών 1000μ. (ημιτελικοί)

K1 ανδρών 1000μ. (ημιτελικοί)

K2 γυναικών 500μ. (ημιτελικοί)

K1 γυναικών 200μ. (τελικοί)

C2 ανδρών 1000μ. (τελικοί)

K1 γυναικών 200μ. (απονομή μεταλλίων)

K1 ανδρών 1000μ. (τελικοί)

C2 ανδρών 1000μ. (απονομή μεταλλίων)

K2 γυναικών 500μ. (τελικοί)

K1 ανδρών 1000μ. (απονομή μεταλλίων)

K2 γυναικών 500μ. (απονομή μεταλλίων)

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΙΣΤΑΣ

Izu Velodrome (09:30-12:10)

Ομαδικό πουρσουίτ γυναικών (1ος γύρος)

Ομαδικό σπριντ ανδρών (προκριματικά)

Ομαδικό πουρσουίτ ανδρών (1ος γύρος)

Ομαδικό σπριντ ανδρών (1ος γύρος)

Ομαδικό πουρσουίτ γυναικών (τελικοί)

Ομαδικό σπριντ ανδρών (τελικοί)

Ομαδικό πουρσουίτ γυναικών (απονομή μεταλλίων)

Ομαδικό σπριντ ανδρών (απονομή μεταλλίων)

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Tokyo Aquatics Centre (04:00-05:30)

3μ. ανδρών (ημιτελικός)

Tokyo Aquatics Centre (09:00-10:30)

3μ. ανδρών (τελικός)

3μ. ανδρών (απονομή μεταλλίων)

ΙΠΠΑΣΙΑ

Equestrian Park (13:00-16:45)

Ατομικό υπερπήδησης εμποδίων (προκριματικά)

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ibaraki Kashima Stadium (11:00-14:00)

Μεξικό-Βραζιλία

Saitama Stadium (14:00-17:00)

Ιαπωνία-Ισπανία

ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Yoyogi National Stadium (03:30-05:30)

Γαλλία-Μπαχρέιν

Yoyogi National Stadium (07:15-09:15)

Σουηδία-Ισπανία

Yoyogi National Stadium (11:00-13:00)

Δανία-Νορβηγία

Yoyogi National Stadium (14:45-16:45)

Γερμανία-Αίγυπτος

ΧΟΚΕΪ

Oi Hockey Stadium – North Pitch (04:30-06:15)

Ημιτελικός ανδρών: Ινδία-Βέλγιο

Oi Hockey Stadium – North Pitch (13:00-14:45)

Ημιτελικός ανδρών: Αυστραλία-Γερμανία

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Enoshima Yacht Harbour (08:30-10:55)

Finn ανδρών (κούρσα μεταλλίων)

Foiling Nacra 17 μεικτό (κούρσα μεταλλίων)

Finn ανδρών (απονομή μεταλλίων)

Foiling Nacra 17 μεικτό (απονομή μεταλλίων)

Enoshima Yacht Harbour (06:00-12:00)

470 ανδρών

470 γυναικών

49er FX γυναικών (κούρσα μεταλλίων)

49er ανδρών (κούρσα μεταλλίων)

49er FX γυναικών (απονομή μεταλλίων)

49er ανδρών (απονομή μεταλλίων)

ΑΝΑΡΡΙΧΗΣΗ

Aomi Urban Sports Park (11:00-16:40)

Combined ανδρών (προκριματικά – Speed)

Combined ανδρών (προκριματικά – Bouldering)

Combined ανδρών (προκριματικά – Lead)

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

Tokyo Metropolitan Gymnasium (04:00-07:00)

Προημιτελικοί ομαδικού ανδρών

Προημιτελικοί ομαδικού γυναικών

Tokyo Metropolitan Gymnasium (08:30-11:30)

Προημιτελικοί ομαδικού ανδρών

Προημιτελικοί ομαδικού γυναικών

Tokyo Metropolitan Gymnasium (13:30-16:30)

Ημιτελικοί ομαδικού γυναικών

ΒΟΛΕΪ

Ariake Arena (03:00-05:00)

Προημιτελικός ανδρών: Καναδάς-Ρωσία (ROC)

Ariake Arena (07:00-09:00)

Ιαπωνία-Βραζιλία

Ariake Arena (11:00-13:00)

Ιταλία-Αργεντινή

Ariake Arena (15:30-17:30)

Πολωνία-Γαλλία

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Tatsumi Water Polo Centre (08:00-10:50)

Προημιτελικοί γυναικών (2 αγώνες): Καναδάς-ΗΠΑ, Ισπανία-Κίνα

Tatsumi Water Polo Centre (12:20-15:10)

Προημιτελικοί γυναικών (2 αγώνες): Ολλανδία-Ουγγαρία, Αυστραλία-Ρωσία (ROC)

ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ

Tokyo International Forum (07:50-10:00)

109κ. ανδρών (Β΄ γκρουπ)

Tokyo International Forum (13:50-16:00)

109κ. ανδρών (Α΄ γκρουπ)

109κ. ανδρών (Απονομή μεταλλίων)

ΠΑΛΗ

Makuhari Messe Hall A (05:00-07:30)

77κ. ελληνορωμαϊκής (ρεπεσάζ)

68κ. ελευθέρας γυναικών (ρεπεσάζ)

97κ. ελληνορωμαϊκής (ρεπεσάζ)

67κ. ελληνορωμαϊκής (φάση «16»)

62κ. ελευθέρας γυναικών (φάση «16»)

87κ. ελληνορωμαϊκής (φάση «16»)

67κ. ελληνορωμαϊκής (προημιτελικοί)

62κ. ελευθέρας γυναικών (προημιτελικοί)

87κ. ελληνορωμαϊκής (προημιτελικοί)

Makuhari Messe Hall A (12:15-16:00)

67κ. ελληνορωμαϊκής (ημιτελικοί)

87κ. ελληνορωμαϊκής (ημιτελικοί)

62κ. ελευθέρας γυναικών (ημιτελικοί)

77κ. ελληνορωμαϊκής (αγώνες χάλκινου μεταλλίου)

77κ. ελληνορωμαϊκής (τελικός)

97κ. ελληνορωμαϊκής (αγώνες χάλκινου μεταλλίου)

97κ. ελληνορωμαϊκής (τελικός)

77κ. ελληνορωμαϊκής (απονομή μεταλλίων)

68κ. ελευθέρας γυναικών (αγώνες χάλκινου μεταλλίου)

68κ. ελευθέρας γυναικών (τελικός)

97κ. ελληνορωμαϊκής (απονομή μεταλλίων)

68κ. ελευθέρας γυναικών (απονομή μεταλλίων)

Ακολουθήστε το Pelop.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

Γράψτε το σχόλιό σας

Παρακολουθήστε τα σχόλια
Να ειδοποιηθώ όταν
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ


ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ