Οι γυναίκες της Παναχαϊκής νίκησαν τον Ερυθρό Αστέρα και μπήκαν με το «δεξί»
![Οι γυναίκες της Παναχαϊκής νίκησαν τον Ερυθρό Αστέρα και μπήκαν με το «δεξί» Παναχαϊκής](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2024/01/pge-astera-panigiri-873x432.jpg)
Με μια ακόμη εξαιρετική εμφάνιση ξεκίνησαν το 2024, οι γυναίκες της ομάδας βόλεϊ της Παναχαϊκής οι οποίες νίκησαν πριν από λίγο εντός έδρας, με 3-0 (25-12,25-14,25-10) σετ, τον Ερυθρό Αστέρα, στο τοπικό ντέρμπι της 11ης αγωνιστικής της Β΄ Εθνικής με την οποία έπεσε η αυλαία του Α΄ γύρου.
Οι «κοκκινόμαυρες» με αυτή την νίκη ολοκλήρωσαν αήττητες τον Α΄ γύρο και πλέον έχουν +4 από τον 2ο της βαθμολογίας.
Στα του σημερινού αγώνα, η ομάδα του Αγγελόπουλου ήταν καλύτερη σε όλους τους τομείς και έφτασε σχετικά εύκολα στη νίκη, μέσα σε ένα κατάμεστο από κόσμο, κλειστό γήπεδο.
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Αγγελόπουλος): Κατσή, Τσακουμη, Πατακοπούλου Μο, Χαιρετακη, Σπυροπούλου, Μοτση λίμπερο Χρυσανθακόπουλου, (Παπαϊωάννου, Μιντζα Σο., Καραμουντζου, Παπαδοπούλου, Μάταλα, Δόβρου, λίμπερο Τούφα).
ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Λεγάτου): Ηλιοπούλου, Τζουβάρα, Κατσιμίγα, Αγγελοπούλου, Αλατζά, Ραζακλή, λίμπερο η Καράβολα (Μαυρομάτη, Ηλιοπούλου, Τριαντοπουλου, Πόλη, Κασπίρη ,Παπαευσταθίου, λίμπερο Στυλιανοπούλου).
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News