Οι γυναίκες του Απόλλωνα σπουδαία νίκη  με τους Αμπελόκηπους

Με το “δεξί” ξεκίνησαν οι επίσημες αγωνιστικές υποχρεώσεις για την ομάδα γυναικών του Απόλλωνα καθώς επικράτησε με 3-1 σετ της ομάδας των Αμπελοκήπων στο κλειστό γυμναστήριο του Γουδιού.

Οι μελανολευκες της Έλενας Καγιαλή μπήκαν πολύ δυνατά στο 1ο σετ κυριαρχώντας απόλυτα σε όλες τις γραμμές του γηπέδου.

Οι Αμπελόκηποι ισορρόπησαν το παιχνίδι κερδίζοντας το 2ο σετ με 25-23.

Οι μελανολευκες μπήκαν αποφασισμένες στα δύο επόμενα σετ, κατάφεραν να αποφύγουν τα εύκολα λάθη και με υποδειγματική άμυνα και επίθεση στα κρίσιμα σημεία που δεν άφησε περιθώρια στα για αντίδραση στις γηπεδούχες, πήραν το ροζ φύλλο αγώνα και τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Τα σετ: 15-25 , 25-22 , 23-25 , 25-27.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ: Λιάκου Βασιλική ( assistant coach) , Μπρούμα Χριστιάννα ( αρχηγός) , Μπρούμα Ηρώ, Κουδουνα Δανάη, Γκοτζια Ανθελια, Παπαλεξατου Αγγελική, Τσακμακιδη Μέλια, Κουραχανη Κέλλυ/Γκοτζια Μελίβοια ( λίμπερο) , Ανδριοπούλου Ρένια, Ζαχαράκη Εύα, Παππά Ζωή, Λινάρδου Παναγιώτα, Κούρκουλου Έλενα, Σταματέλου Μελίνα.