Οι Κορασίδες του Αίολου Αγυιάς πανηγυρίζουν την πρόκρισή τους στην 8άδα του πρωταθλήματος βόλεϊ σε επίπεδο Πελοποννήσου, με το μέλλον να ανήκει σε αυτά τα κορίτσια.
Πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες Κορασίδων της Πελοποννήσου για τον Αίολο Αγυιάς, σε ένα παιχνίδι για γερά νεύρα. Συγκεκριμένα, η ομάδα του Αιόλου Αγυιάς νίκησε με 3-2 σετ στο ουδέτερο γήπεδο της Αρχαίας Ολυμπίας, την ομάδα του Απόλλωνα Καλαμάτας. Για το πατρινό συγκρότημα έπαιξαν οι εξής παίκτριες: Βανταράκη, Κατριβέση, Γεωργακοπούλου, Τριάντη, Σουβαλιώτη, Χριστοδουλοπούλου, Λινάρδου (λίμπερο), Μαυροθαλασσίτη, Προδρομίτη, Παπαγεωργίου. «Συγχαρητήρια στην ομάδα μας, σε κορίτσια, προπονητές, διοίκηση και γονείς», ανέφερε η σχετική ανακοίνωση του Αίολου Αγυιάς.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News