Ολυμπιακοί Αγώνες: Στα ημιτελικά Αναστασιάδου, Μπούρμπου
![Ολυμπιακοί Αγώνες: Στα ημιτελικά Αναστασιάδου, Μπούρμπου Ολυμπιακοί Αγώνες](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2024/07/kopilasia-873x432.avif)
Με μια πρόκριση ξεκίνησε η ελληνική αποστολή την δεύτερη ημέρα των Ολυμπιακών Αγώνων, καθώς η Ευαγγελία Αναστασιάδου και η Χριστίνα Μπούρμπου πήραν την πρόκριση στα ημιτελικά της δικώπου.
Το ελληνικό πλήρωμα αγωνίστηκε στην τρίτη προκριματική σειρά και τερμάτισε στη δεύτερη θέση με χρόνο 7:20.49. Πρώτη τερμάτισε η Αυστραλία (7:16.58), τρίτη η Χιλή (7:23.01) και τέταρτη η Ισπανία (7:24.01).
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News