Ορκίστηκε η νέα διευθύντρια της ΜΕΘ Αγρινίου
Η ΜΕΘ του Νοσοκομείου Αγρινίου, αναμένεται να επαναλειτουργήσει με έξι κλίνες, έπειτα από σχεδόν δύο μήνες.
![Ορκίστηκε η νέα διευθύντρια της ΜΕΘ Αγρινίου διευθύντρια](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/10/nosokomeio-agriniou-873x432.jpg)
Παρουσία του διευθυντή της Ιατρικής Υπηρεσίας και διευθυντή της Καρδιολογικής Κλινικής της νοσηλευτικής μονάδας, Γεώργιου Αλμπάνη, πραγματοποιήθηκε η ορκωμοσία της νέας διευθύντριας της ΜΕΘ του νοσοκομείου Αγρινίου, Ευαγγελίας Μιχαηλίδου.
Η ΜΕΘ, έτσι, αναμένεται να επαναλειτουργήσει έπειτα από σχεδόν δύο μήνες με έξι κλίνες. Ιδιαίτερο ενδιαφέρον είχε και η επιστολή της νέας διευθύντριας που δημοσίευσε ο βουλευτής της ΝΔ, Μάριος Σαλμάς, στην ανοιχτή επιστολή του για τη ΜΕΘ.
Η κ. Μιχαηλίδου, μεταξύ άλλων, επεσήμανε πως οι ΜΕΘ δε θα πρέπει να διαθέτουν λιγότερες από 8 κλίνες και ζητά ενίσχυση της Μονάδας.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News