Παιχνίδι – παρωδία στον Βόλο με χαμένο πάλι το ποδόσφαιρο

Βόλο

Τα είχε… απ’ όλα το ματς στο Πανθεσσαλικό εκτός από νικητή. Σε μία αναμέτρηση, η οποία χωρίστηκε σε τρία… ημίχρονα λόγω επεισοδίων λίγο πριν το τέλος, ο φωτεινός πίνακας έδειξε 2-2.

Οι γηπεδούχοι πήραν δύο φορές προβάδισμα, μέσω της άσπρης βούλας, με τον Μωραΐτη να μην τα καταφέρνει με την πρώτη στο 20’, καθώς ο Πασχαλάκης απέκρουσε το πέναλτι του (που έφερε την αποβολή του Ρέτσου), αλλά πήρε τη ρεβάνς στην εξέλιξη της φάσης.

Στο 44’ ο Ελ Κααμπί ισοφάρισε με πέναλτι που κέρδισε ο Μπιανκόν. Αμφότερα δόθηκαν μέσω VAR.
Στο 45’+12’ έμεινε με δέκα παίκτες και ο Βόλος, με τον Μύγα να αντικρίζει δεύτερη κίτρινη, έχοντας σπρώξει τον Φορτούνη σε αντεπίθεση. Ο Γκαρσία έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στο 51’ με πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο Μωραΐτης από τον Ιμπόρα. Οι «ερυθρόλευκοι» ισοφάρισαν στο 54’ με αυτογκόλ του Καλογερόπουλου έπειτα από σέντρα του Ροντινέι.
Ακυρώθηκαν δύο γκολ των Πειραιωτών για το 3-2, του Μασούρα στο 60’ (για οφσάιντ στον Ελ Κααμπί), αλλά και του Ελ Κααμπί στο 89’ (για οφσάιντ στον Ελ Αραμπί). Αμφότερα ακυρώθηκαν μέσω VAR και προτού συμβεί αυτό αφιερώθηκαν στον… Μαρτίνεθ από τους σκόρερ.
Στο 90’+4’ το ματς διακόπηκε λόγω επεισοδίων και η επιστροφή στη «δράση» έγινε μετά από περίπου 53’ λεπτά. Οι παίκτες των δύο ομάδων έπαιξαν… πασούλες και το ματς έληξε έπειτα από περίπου ένα δίλεπτο.

Ένα άτομο τραυματίστηκε από τα επεισόδια. Το ΕΚΑΒ κλήθηκε για παραλαβή ατόμου που τραυματίστηκε στο πρόσωπο και θα παραληφθεί από τη Θύρα των VIP.