ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Προβάδισμα τίτλου διά χειρός Αθανασόπουλου στο 94′!

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Προβάδισμα τίτλου διά χειρός Αθανασόπουλου στο 94'!

Με ήρωα τον τερματοφύλακα Χρήστο Αθανασόπουλο στο προτελευταίο ματς της πολύχρονης καριέρας του, ο Παναιγιάλειος επικράτησε 3-1 του Πανμοβριακού στο Αίγιο και έχει το προβάδισμα για την κατάκτηση του τίτλου στην Α’ Κατηγορία.

Ο έμπειρος πορτιέρε απέκρουσε στο 94′ το πέναλτι του Παναγόπουλου, χαρίζοντας στην ομάδα του τη νίκη με δύο γκολ διαφορά ενόψει του αγώνα ρεβάνς την Κυριακή 6/5 στο γήπεδο Ριόλου.

Πλέον, ο Πανμοβριακός για να στεφθεί πρωταθλητής θέλει νίκη με τρία γκολ διαφορά ή με δύο για να πάει το δεύτερο παιχνίδι στην παράταση.

Ολα έγιναν στο α’ ημίχρονο. Στο 2′ ο Σκούτας με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Λιάτου άνοιξε στο σκορ και στο 4′ ο Λιάτος με προβολή έκανε το 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 10΄με τον Ρουμπάτο και στο 23′ με αυτογκόλ ο Μπουρδέκας έκανε το 3-1 για τους γηπεδούχους.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Αθανασόπουλος, Βλάχος (52’ Οικονόμου), Χούσα, Κοτσόκολος, Παπαδόπουλος, Μ. Σπανός (66’ Κόρμπος), Σκούτας (91’ Ροδόπουλος), Λιάτος, Α. Σπανός, Γκάτσης, Αρβανίτης (91’ Τσεκούρας)

ΠΑΝΜΟΒΡΙΑΚΟΣ: Π. Κυριακόπουλος, Λιάκος, Δ. Κυριακόπουλος, Μπουρδέκας, Κοκκίνης (71’ Πυρρής), Βαλογιάννης (71’ Παναγόπουλος), Καρακάσης, Παπαδάτος (31’ Κουραχάνης), Ρουμπάτος, Δημητρακόπουλος, Νιφορόπουλος (90’ Αγγ. Κάτσενος)