Πανελλήνιο στίβου Κ16: Οι συμμετοχές και το σημερινό πρόγραμμα

pampeloponnisiako stadio

Ολα είναι έτοιμα για να διεξαχθεί στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο το Πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου στην κατηγορία Κ16. Τα βλέμματα όλων θα είναι στραμμένα στους αθλητές και τις αθλήτριες από τις 14 ομάδες της περιοχής μας (Παναχαϊκή, Αθηνόδωρος Αιγίου, Ολυμπιάδα, Πέλοπας, Αρίων, Φιλαθλητική Λέσχη Αιγίου, Κούρος, Αίολος, Πατραϊκή Ενωση Στίβου, Γαλήνη, Εσπερος 2004, Νίκη, Ατλας, Ακρος), που θα τα δώσουν όλα για τη διάκριση. Αναλυτικά οι συμμετοχές:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ
80μ.: Ανδριάννα Βουγα (Παναχαϊκή).
150μ.: Θάλεια Βίλλιου (Αθηνόδωρος), Αναστασία Χιώτη (Ολυμπιάδα), Χριστίνα Κόλλια (Αθηνόδωρος).
1200μ.: Μυρτώ Βαλαχά (Πέλοπας), Παναγιώτα Ζαρκαδάκη (Ολυμπιάδα), Ηλιάνα Βαλαχά (Πέλοπας), Βασιλική Τζαμάκου (Αρίων), Αννα Μποδιώτη (Αθηνόδωρος), Ελένη Μουζάκη (Ολυμπιάδα), Δήμητρα Λόη (Ολυμπιάδα).
3.000μ.: Αδαμαντία Σερεμέτη (Ολυμπιάδα), Μυρτώ Βαλαχά (Πέλοπας), Βασιλική Τζαμάκου (Αρίων), Αλεξία Λουλούδη (Πέλοπας), Νικολία Πολυδωροπούλου (Πέλοπας), Κωνσταντίνα Παλαιολογοπούλου (Αθηνόδωρος).
2.000μ. με εμπόδια: Ασημίνα Σκαπετοραχη (Φιλαθλητική Λέσχη Αιγίου),
200μ. με εμπόδια: Μαρίνα Λαμπίρη (Φιλαθλητική Λέσχη Αιγίου), Ελένη Στασινού (Κούρος), Γεωργία Παπαδημητρίου (Αρίων).
4×80μ.: Φιλαθλητική Λέσχη Αιγίου, Αίολος, Πατραϊκή Ενωση Στίβου, Γαλήνη.
3×1.200μ.: Πέλοπας, Αρίων, Εσπερος 2004.
5.000μ. βάδην: Χαραλαμπία Ζαχαροπούλου (Ολυμπιάδα), Ελισάβετ Χάντζιου (Ολυμπιάδα), Ευανθία Παππά (Ολυμπιάδα).
80μ. με εμπόδια: Παναγιώτα Μεντζελοπούλου (Φιλαθλητική Λέσχη Αιγίου).
Αλμα εις ύψος: Μαρία Λαμπροπούλου (Κούρος), Ασημίνα Σκαπετοράχη (Φιλαθλητική Λέσχη Αιγίου).
Αλμα εις μήκος: Παναγιώτα Μεντζελοπούλου (Φιλαθλητική Λέσχη Αιγίου).
Αλμα επί κοντώ: Ευσταθία Πολίτη (Αίολος).
Τετραπλούν: Ζωή Δούμπα (Πατραϊκή Ενωση Στίβου).
Σφαιροβολία: Αμαλία Αρβανίτη (Πατραϊκή Ενωση Στίβου).
ΑΓΟΡΙΑ
80μ.: Κωνσταντίνος Νικολόπουλος (Ολυμπιάδα).
150μ.: Νικόλαος Παϊσιος (Νίκη), Θεοχάρης Τιμοθεου (Αθηνόδωρος), Ελευθέριος Καρελας (Ολυμπιάδα), Αθανάσιος Κονδύλης (Ατλας).
1.200μ.: Ιωάννης Γιαννακόπουλος (Πέλοπας), Φίλιππος Χριστόπουλος (Αρίων), χαράλαμπος Καρασκούτης (Ατλας), Φώτης Θεοδωρακόπουλος (Αθηνόδωρος), Κυριάκος Παπαηλιου (Πέλοπας), Νίκος Μπιλιανος (Πέλοπας), Νίκος Δημόπουλος (Εσπερος 2004), Αργύρης Απόκης (Ολυμπιάδα), Διονύσης Βυθούλκας (Πέλοπας), Κωνσταντίνος Τσιλιγιάννης (Αρίων).
3.000μ.: Νικόλαος Βαρβατσούλης (Πέλοπας), Φώτης Θεοδωρακόπουλος (Αθηνόδωρος), Αντώνης Νιφόρας (Εσπερος 2004), Ιωάννης Ματσούκας (Αθηνόδωρος).
2.000μ. με εμπόδια: Θεόδωρος Μπιλιανος (Πέλοπας), Γεράσιμος Μόσχος (ΓΣ Κερκύρας).
200μ. με εμπόδια: Γιώργος Νούλιας (Αίολος), Αναστάσιος Σταθόπουλος (Αίολος).
4×80μ.: Ολυμπιάδα, Κούρος.
3×1200μ.: Πέλοπας, Ολυμπιάδα.
5.000μ. βάδην: Ελισσαίος Μπαρδάκης (Ολυμπιάδα).
Αλμα εις ύψος: Βασίλης Στολάκης (Κούρος), Κωνσταντίνος-Μάριος Διαμαντόπουλος (Κούρος).
Τετραπλούν: Σπυρίδων Γαλάνης (Γαλήνη).
4×200μ. Μικτή: Αθηνόδωρος, Νίκη, Ατλας, Αρίων, Πέλοπας, Ακρος, Αίολος.
Οι αγώνες, την οργανωτική ευθύνη των οποίων έχει η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βόρειας Πελοποννήσου, θα ολοκληρωθούν το βράδυ της Κυριακής.

 

ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
5.45μ.μ.: Υψος Α, δισκοβολία Α (κεντρικό)
6μ.μ.: 100μ. με εμπόδια εξάθλου Α
6.10μ.μ.: 80μ. με εμπόδια εξάθλου Κ
6.20μ.μ.: 200μ. με εμπόδια Α
6.25μ.μ.: Μήκος εξάθλου Α
6.30μ.μ.: 200μ. με εμπόδια Κ, μήκος εξάθλου Κ
6.35μ.μ.: Επί κοντώ Κ, ακοντισμός Α (κεντρικό)
6.45μ.μ.: 150μ. Α, τετραπλούν Α
7μ.μ.: 150μ. Κ
7.20μ.μ.: 1.200μ. Α
7.30μ.μ.: 1.200μ. Κ
7.35μ.μ.: Σφαιροβολία Α (κεντρικό)
7.45μ.μ.: 3.000μ. Α, τετραπλούν Κ
8μ.μ.: 3.000μ. Κ
8.15μ.μ.: 2.000μ. φυσικά εμπόδια Α, επί κοντώ Α, σφυροβολία Α και Κ (Λαδόπουλου)
8.30μ.μ.: 2.000μ. φυσικά εμπόδια Κ
8.45μ.μ.: 4×80μ. Α
9μ.μ.: 4×80μ. Κ

Ακολουθήστε το Pelop.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

Γράψτε το σχόλιό σας

Παρακολουθήστε τα σχόλια
Να ειδοποιηθώ όταν
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ


ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ