Πάρτι τίτλου η ΑΕΚ 3-0 τον Παναθηναϊκό ΒΙΝΤΕΟ

Δύο γκολ πέτυχε ο Ελίασον για την Ενωση (7′ 69′) και ένα ο Πόνσε (38′)

Πολύ κοντά στη δεύτερη συνεχόμενη κατάκτηση του πρωταθλήματος είναι η ΑΕΚ, η οποία νίκησε εύκολα με 3-0 τον Παναθηναϊκό και αποσπάστηκε στο +4, τρεις αγωνιστικές πριν από το τέλος των play-offs της Super League.
Δύο γκολ πέτυχε ο Ελίασον για την Ενωση (7′ 69′) και ένα ο Πόνσε (38′).
Ο Άρης έστησε μπλόκο στον Ολυμπιακό! Παίζοντας ψυχωμένα και με τον Κουέστα να κατεβάζει τα ρολά, οι «κίτρινοι» κατάφεραν να κρατήσουν στο 1-1 τους «ερυθρόλευκους» που ήταν ανώτεροι αλλά σπατάλησαν τις ευκαιρίες τους!
Τραγικό λάθος του Ντόη στο 1-0 του Αρη με τον Μορόν, υπέροχη συνεργασία και άψογο πλασέ του Μαρτίνς για την ισοφάριση, με τους «ερυθρόλευκους» να μην παίρνουν αυτή τη φορά βοήθειες από τις αλλαγές.
Χάνει… λάδια και μένει σε απόσταση από την κορυφή ο ΠΑΟΚ! Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου είχε για ένα ακόμη παιχνίδι κακή εικόνα και γλίτωσε το κάζο στο 10ο λεπτό των καθυστερήσεων! Χάρη σε ασίστ του Ντεσπόντοφ και κεφαλιά του Σβαμπ, οι «ασπρόμαυροι» απέφυγαν την ήττα και στέρησαν την ιστορική νίκη στη Λαμία (1-1), η οποία έχει μεγάλα παράπονα για τη διαιτησία του Κατσικογιάννη!
Με δέκα παίκτες από το 90’ λόγω αποβολής του Αμαράλ η Λαμία, αποβλήθηκε ο Σλίβκα επίσης από τον πάγκο, ενώ κρατήθηκαν 7 λεπτά καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος και άλλα 13 στο δεύτερο! Ο Σλίβκα είχε ανοίξει το σκορ για τους Φθιωτούς που το πάλεψαν και θα μπορούσαν να πάρουν το κάτι παραπάνω, αλλά έμειναν με το «αχ».
Υποδέχεται την ΑΕΚ στην Τούμπα την Κυριακή ο ΠΑΟΚ στο τελευταίο του… χαρτί για να μείνει ζωντανός για τον τίτλο, ενώ η Λαμία έρχεται στην Αθήνα για το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό.