Πάτρα: Διάσωση 53χρονου με τζετ σκι στην Πλαζ ΦΩΤΟ
Αίσιο τέλος είχε η περιπέτεια ενός 53χρονου ο οποίος κινδύνευσε στην Πλαζ στην Πάτρα.
Λίγο πριν τις 2 το μεσημέρι της Τρίτης ένας λουόμενος στη παραλία της Πλαζ στη Πάτρα άρχισε να καλεί για βοήθεια, παρασυρόμενος από τα ρεύματα της περιοχής. Βρισκόταν περίπου σε απόσταση 200 μέτρων από την ακτή.
Όπως ανέφερε ο ίδιος ο 53χρονος, μία κράμπα τον κατέστησε ανίκανο να κολυμπήσει με αποτέλεσμα να παρασυρθεί γρήγορα από τα ισχυρά ρεύματα.
Η ακτή της Πλαζ καλύπτεται από δύο ναυαγοσωστικούς πύργους ενώ όσον αφορά τα θαλάσσια μέσα που έχουν στη διάθεσή τους είναι δύο σωστικές λέμβοι και ένα τζετ σκι το οποίο χρησιμοποιούν κατά την κρίση τους.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News