Πάτρα: Σήμερα το «αντίο» στην 42χρονη Άννα – Μαρία Αθανασάτου
Η Άννα-Μαρία έφυγε τα ξημερώματα της παραμονής Πρωτοχρονιάς
![Πάτρα: Σήμερα το «αντίο» στην 42χρονη Άννα - Μαρία Αθανασάτου Πάτρα](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2021/12/athanasatou.jpg)
Στις 11 το πρωί της Δευτέρα 3/01/2020, στον Ιερό στον Ιερό Ναό Αγίων Αγγέλων Α’ Κοιμητήριο Πατρών, θα γίνει η κηδεία της 42χρονης Άννας – Μαρίας Αθανασάτου.
Την δυσάρεστη είδηση του θανάτου της έκανε γνωστή την Παρασκευή 31/12/2021 ο αδελφός της, δημοσιογράφος Χριστούδουλος Αθανασάτος ο οποίος τα τελευταία χρόνια ζει και εργάζεται στην Νέα Υόρκη.
Η Άννα-Μαρία έφυγε από την ζωή σε ηλικία 42 ετών μετά από γενναία μάχη που έδωσε με τον καρκίνο.
Τον τελευταίο καιρό νοσηλευόταν στο Γενικό Νοσοκομείο Πατρών ο “Άγιος Ανδρέας” όπου οι γιατροί κατέβαλαν υπεράνθρωπες προσπάθειες για να την κρατήσουν στην ζωή αλλά δεν τα κατάφεραν.
Το μήνυμα του Χριστόδουλου Αθανασάτου αναφέρει:
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News