Πάτρα: Εκδήλωση μνήμης στην Αλεξιώτισσα για τον π. Γεώργιο που σφαγιάστηκε από τους Τούρκους
Στην εκδήλωση, την Δημοτική Αρχή εκπροσώπησε η Αντιδήμαρχος, Αναστασία Τογιοπούλου, η οποία κατέθεσε στεφάνι στο μνημείο που βρίσκεται στο προαύλιο του Ιερού Ναού.
![Πάτρα: Εκδήλωση μνήμης στην Αλεξιώτισσα για τον π. Γεώργιο που σφαγιάστηκε από τους Τούρκους μνήμης](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/04/DSC_3635-873x432.jpg)
Όπως κάθε χρόνο, πραγματοποιήθηκε σήμερα το πρωί, στον Ι.Ν. Παναγίας Αλεξιώτισσας, εκδήλωση τιμής, στη μνήμη του παπά Γιώργη, που σφαγιάστηκε από τους Τούρκους, την Κυριακή των Βαΐων, 3 Απριλίου του 1821.
Στην εκδήλωση, την Δημοτική Αρχή εκπροσώπησε η Αντιδήμαρχος, Αναστασία Τογιοπούλου, η οποία κατέθεσε στεφάνι στο μνημείο που βρίσκεται στο προαύλιο του Ιερού Ναού.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News