Πάτρα: Ενημερωτική ημερίδα για την Ψηφιακή Κάρτα Εργασίας στον Εμπορικό Σύλλογο
Η ημερίδα πραγματοποιείται στο πλαίσιο της ενημέρωσης των μελών του Εμπορικού Συλλόγου, αλλά και όλων των επιχειρήσεων της περιοχής για την εφαρμογή της ψηφιακής κάρτας εργασίας.
![Πάτρα: Ενημερωτική ημερίδα για την Ψηφιακή Κάρτα Εργασίας στον Εμπορικό Σύλλογο ημερίδα](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2021/10/emporikos-sillogos-patras-%CE%91%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE-scaled-e1655488980191-873x432.jpg)
Ημερίδα για ζητήματα εφαρμογής της Ψηφιακής Κάρτας Εργασίας, διοργανώνει ο Εμπορικός Σύλλογος Πάτρας και η ΕΛΦΕΕ Αχαΐας σε συνεργασία με το Επιμελητήριο Αχαΐας και το Οικονομικό Επιμελητήριο Β/Δ Πελοποννήσου & Δυτικής Ελλάδος και την Epsilon Net.
Η ημερίδα με θέμα «Το νέο πλαίσιο για τις εμπορικές ΜμΕ από 01/01/2024 – Οι υποχρεώσεις προς το ΕΡΓΑΝΗ ΙΙ» πραγματοποιείται στο πλαίσιο της ενημέρωσης των μελών του, αλλά και όλων των επιχειρήσεων της περιοχής για την ψηφιακή κάρτα εργασίας και θα διεξαχθεί την Δευτέρα 8/4/2024 Απριλίου και ώρα 18.00 στην αίθουσα του Εμπορικού & Εισαγωγικού Συλλόγου Πατρών στην πλατεία Γεωργίου.
Θεματολογία
- Αναλυτική Παρουσίαση του νέου πλαισίου εφαρμογής της Ψηφιακής Κάρτας Εργασίας και του
- ΕΡΓΑΝΗ II για τις μικρομεσαίες επιχειρήσεις του λιανικού εμπορίου
- Απολογιστική Δήλωση αλλαγών ωραρίου, οργάνωση χρόνου εργασίας και υπερωριών
- Οι νέες υποχρεώσεις των ιδιοκτητών των ΜμΕ και των λογιστικών γραφείων
- Προθεσμίες και πρόστιμα
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News