Πάτρα: Επιτυχημένη η ημερίδα του Σωματείου Ατόμων με Νόσο Crohn και Ελκώδη Κολίτιδα
Η Ιατρική Εταιρεία Δυτικής Ελλάδας και Πελοποννήσου στηρίζει παρόμοιες δράσεις και πρωτοβουλίες που σαν στόχο έχουν την ενημέρωση, την ευαισθητοποίηση αλλά και την προάσπιση της Δημόσιας Υγείας.
![Πάτρα: Επιτυχημένη η ημερίδα του Σωματείου Ατόμων με Νόσο Crohn και Ελκώδη Κολίτιδα Crohn](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2021/11/%CE%99%CE%A6%CE%9D%CE%95-873x432.jpg)
Με μεγάλη επιτυχία διοργανώθηκε το Σάββατο 20 Νοεμβρίου στην αγορά Αργύρη η Hμερίδα του Σωματείου Ατόμων με Νόσο Crohn και Ελκώδη Κολίτιδα Αχαΐας υπό την Αιγίδα της Ιατρικής Εταιρείας Δυτικής Ελλάδας και Πελοποννήσου με θέμα: ”Η ζωή μας με τα ΙΦΝΕ. Ποιες είναι οι επιπλοκές; Ποιές είναι οι μετεγχειρητικές επιπλοκές ; Τι γνωρίζεις για το Βραχύ Έντερο ;”
Η Ιατρική Εταιρεία Δυτικής Ελλάδας και Πελοποννήσου στηρίζει παρόμοιες δράσεις και πρωτοβουλίες που σαν στόχο έχουν την ενημέρωση, την ευαισθητοποίηση αλλά και την προάσπιση της Δημόσιας Υγείας. Στην φωτο διακρίνεται ο πρόεδρος της ΙΕΔΕΠ νεφρολόγος κΠ Δουζδαμπάνης, η πρόεδρος του Σωματείου Ατόμων με Νόσο Crohn και Ελκώδη Κολίτιδα Αχαΐας κ Ν Καρακάση, ο καθηγητής Γαστρεντερολογίας της Ιατρικής Σχολής Πατρών κ Κ Θωμόπουλος και ο επιμελητής Α! Γαστρεντερολογικού τμήματος ΠΓΝΠ κ Γ Θεοχάρης. Ο κ Δουζδαμπάνης συνεχάρη την πρόεδρο του σωματείου κ Ν Καρακάση καθώς και όλους τους ομιλητές για την υψηλού επιστημονικού επιπέδου εκδήλωση.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News