Πάτρα: Η μουσική του Δήμου στην εκδήλωση στη Κιβωτό της Αγάπης
«Συνόδευσαν» μουσικά τους Άη Βασίληδες της 6ης ΕΜΑΚ.
![Πάτρα: Η μουσική του Δήμου στην εκδήλωση στη Κιβωτό της Αγάπης Πάτρα](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/12/mousiki-dimou-merimna-1-873x432.jpg)
Γιορτινές μελωδίες έπαιξε έξω από την «Κιβωτό της Αγάπης», την Πέμπτη 29 Δεκέμβρη, το απόγευμα η Μουσική του Δήμου, ενώ μέλη της ορειβατικής ομάδας έρευνας και διάσωσης της 6ης ΕΜΑΚ Πάτρας, σε ρόλο Αϊ-Βασίλη «κατέβηκαν», με κλιμακοφόρο όχημα της Πυροσβεστικής και μοίρασαν δώρα σε τροφίμους και εργαζόμενους.
Στην εορταστική εκδήλωση, εκ μέρους της Δημοτικής Αρχής, παραβρέθηκαν ο Αντιδήμαρχος Πολιτικής Προστασίας, Μιχάλης Αναστασίου και η Πρόεδρος του Πολιτιστικού Οργανισμού του Δήμου Πατρέων, Κατερίνα Γεροπαναγιώτη.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News