Πάτρα: Ο Δήμος σε αντιπολεμική συναυλία έξω από το Εργατικό Κέντρο
Η Δημοτική Αρχή τονίζει ότι η εμπλοκή της χώρας στον πόλεμο βάζει σε κίνδυνο τον Ελληνικό λαό.
![Πάτρα: Ο Δήμος σε αντιπολεμική συναυλία έξω από το Εργατικό Κέντρο Δήμος](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/05/poreia-peletidis-873x432.jpg)
Η Δημοτική Αρχή θα συμμετέχει στην αντι-ιμπεριαλιστική συγκέντρωση και συναυλία που διοργανώνουν αύριο, Σάββατο 21 Μαΐου στις 11 το πρωί, το Εργατικό Κέντρο Πάτρας και η Επιτροπή Ειρήνης Αχαΐας, έξω από το Εργατικό Κέντρο.
Η Δημοτική Αρχή καταδικάζει, για ακόμη μία φορά, τη ρωσική εισβολή στην Ουκρανία, τον ιμπεριαλιστικό πόλεμο που γίνεται και την εμπλοκή της χώρας μας σε αυτόν με ευθύνη της κυβέρνησης.
Η Δημοτική Αρχή τονίζει ότι η εμπλοκή της χώρας στον πόλεμο βάζει σε κίνδυνο τον Ελληνικό λαό.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News