Πανηπειρωτικός Σύλλογος Πατρών: Την Κυριακή 3 Απριλίου πεζοπορία στο Πουρναρόκαστρο
Οδηγός της ομάδας θα είναι η Δασολόγος-Περιβαλλοντολόγος και μέλος του Συλλόγου Λαμπρινή Οικονόμου.
![Πανηπειρωτικός Σύλλογος Πατρών: Την Κυριακή 3 Απριλίου πεζοπορία στο Πουρναρόκαστρο Πανηπειρωτικός](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/03/%CE%95%CE%A5%CE%A1%CE%A9%CE%A0%CE%91%CE%AA%CE%9A%CE%A9%CE%9D-%CE%93%CE%95%CE%A9%CE%A0%CE%91%CE%A1%CE%9A%CE%A9%CE%9D-2021-1-e1625470424141-873x432.jpg)
Η ανακοίνωση του Πανηπειρωτικού Συλλόγου Πατρών αναφέρει:
H Πεζοπορική Περιβαλλοντική Ομάδα του Πανηπειρωτικού Συλλόγου Πατρών καλεί κάθε έναν/μία που νοιάζεται για τo περιβάλλον, τον ενδιαφέρει η πεζοπορία και θέλει να μάθει περισσότερα για τη μαγεία των περιβαλλοντικών περιπάτων να συμμετέχει στην πρώτη αναγνωριστική εξόρμηση της ομάδας που θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή, 3 Απριλίου 2022, στην περιοχή του Πουρναρόκαστρου. Η διαδρομή που θα ακολουθηθεί θα είναι: Πουρναρόκαστρο – Γλαύκος- Βρύση Πουρναρόκαστρο.
Οδηγός της ομάδας, η Δασολόγος-Περιβαλλοντολόγος και μέλος του Συλλόγου μας, Λαμπρινή Οικονόμου.
Προετοιμασία: θερμοκρασία είναι λίγο χαμηλότερη από της πόλης, οπότε ο/η καθένας/καθεμιά φροντίζει το πόσο βαριά θα ντυθεί. Άνετα ρούχα, ορειβατικά παπούτσια, νεράκι, καπελάκι και κάποια σνακ. Κατά τη διάρκεια της πεζοπορίας, θα υπάρχει στάση και χρόνος για πικ νικ, όπου ο διατροφολόγος και μέλος του Συλλόγου μας, Κουτρούμπας Δημήτρης, θα μας ενημερώσει για θέματα διατροφής και άσκησης.
Μέρος συνάντησης: Είσοδος του χωριού Πουρναρόκαστρο.
Ώρα συνάντησης: 11:30 π.μ.
Διάρκεια περιπάτου: 30 λεπτά
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News