Πάτρα: Σιωπηρή διαμαρτυρία απόψε για τα θύματα του δυστυχήματος των Τεμπών
«Βιώνουμε μια ανείπωτη τραγωδία, πενθούμε τον άδικο χαμό δεκάδων κυρίως νέων ανθρώπων, ζητάμε να μάθουμε την αλήθεια».
![Πάτρα: Σιωπηρή διαμαρτυρία απόψε για τα θύματα του δυστυχήματος των Τεμπών Διαμαρτυρία](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2023/03/diamartiria-tempi-851x432.jpg)
Στην Πανελλαδική σιωπηρή διαμαρτυρία, που έχει προγραμματιστεί για σήμερα το απόγευμα Παρασκευή 3/03/2023, στην Πλατεία Γεωργίου, συμμετέχουν δομές Αλληλεγγύης στην Πάτρα.
Συγκεκριμένα, το Στέκι Αλληλεγγύης και Πολιτισμού Πάτρας «ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΝΟΤΟ», η Δομή Αλληλεγγύης Προσφυγικών και η Πρωτοβουλία Αλληλεγγύης Μεσσάτιδας, μετέχουν στην Πανελλαδική σιωπηρή διαμαρτυρία που διοργανώνει η «Αλληλεγγύη για Όλους», την Παρασκευή 3 Μαρτίου 2023 και ώρα 19:00 στην Πλατεία Γεωργίου Α στην Πάτρα.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News