Πάτρα: Συνάντηση στο Δημαρχείο για τον Κώστα Πελετίδη με τον Ευρυβιάδη Σαπουνά
Στη συνάντηση ήταν παρών και ο Κεντρικός Λιμενάρχης Πατρών, κ. Λάζαρος Χανουμίδης.
![Πάτρα: Συνάντηση στο Δημαρχείο για τον Κώστα Πελετίδη με τον Ευρυβιάδη Σαπουνά Πάτρα](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/06/peletidis-sapounas-xanoumidis-2-873x432.jpg)
Πραγματοποιήθηκε σήμερα στο Δημαρχείο, εθιμοτυπική συνάντηση του Δημάρχου Πατρέων, Κώστα Πελετίδη, με τον νέο Διοικητή της 5ης Περιφερειακής Διοίκησης Λιμενικού Σώματος – Ελληνικής Ακτοφυλακής, Αντιπλοίαρχο κ. Ευρυβιάδη Σαπουνά.
Στη συνάντηση ήταν παρών και ο Κεντρικός Λιμενάρχης Πατρών, κ. Λάζαρος Χανουμίδης.
Ο Αντιπλοίαρχος κ. Σαπουνάς, δώρισε στον Δήμαρχο μία πολύ ενδιαφέρουσα έκδοση του Ινστιτούτου Ιστορίας Εμπορικής Ναυτιλίας, η οποία πραγματεύεται την εξέλιξη της ελληνικής εμπορικής ναυτιλίας στο πέρασμα των αιώνων.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News