Πάτραι και Αρης τα έδωσαν όλα αλλά έμειναν στο 0-0

Δυνατό ντέρμπι αντάξιο της ποιότητας του Πάτραι και του Αρη Πατρών έγινε στο γήπεδο Προσφυγικών παρουσία περίπου 1.000 θεατών, το οποίο έληξε 0-0.

Οι δύο ομάδες τα έδωσαν όλα για τη νίκη, χωρίς όμως να καταφέρουν τελικά να φτάσουν στο γκολ. Το α’ ημίχρονο ήταν μοιρασμένο, ενώ στο β’ ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που φάνηκαν περισσότερο με τον Αρη Θωμά να αντιδρά εξαιρετικά σε 2-3 περιπτώσεις.

Ο Αρης έχασε τεράστια ευκαιρία με τον Λιμάτσι στο 83′ να πάρει τη νίκη, όμως ο Φωτόπουλος είπε «όχι».

Οι φιλοξενούμενοι παρατάχθηκαν χωρίς πέντε ποδοσφαιριστές (Σπανός, Πανάρετος, Μπούμπαλης, Παρασκευόπουλος, Γράβαλος), όλα τα λεφτά από τον ΑΠΣ Πάτραι ήταν ο Θόδωρος Σαμπανέι.

Πολύ καλές ομάδες και οι δύο, θα τις δούμε και αργότερα στο πρωτάθλημα.