Πέταξαν μπουκάλι στο κεφάλι διαιτητή, διεκόπη το ματς!

Οπαδός πέταξε ένα μπουκάλι γεμάτο νερό στον β’ βοηθό, Παναγιώτης Γεωργακόπουλο

Απίστευτα πράγματα σε παιχνίδι του Α’ Ομίλου της Γ’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Αχαΐας (Δάφνη – Ρομαϊκός) που διεκόπη ένα λεπτό πριν από τη λήξη της κανονικής διάρκειας του αγώνα!

Σε εκείνο το λεπτό, οπαδός πέταξε ένα μπουκάλι γεμάτο νερό στον β’ βοηθό, Παναγιώτη Γεωργακόπουλο, με αποτέλεσμα ο διαιτητής Κώστας Τηλιγάδας να αποφασίσει την οριστική διακοπή του αγώνα με το σκορ να είναι 2-0 υπέρ της Δάφνης.

Στο φύλλο αγώνα έγραψε τα εξής:

Πέταξαν μπουκάλι στο κεφάλι διαιτητή, διεκόπη το ματς!«Στο 89’ και έπειτα από την επίτευξη του δεύτερου τέρματος από τη γηπεδούχο ομάδα, αποφάσισα την οριστική διακοπή του αγώνα, διότι ο β’ βοηθός δέχθηκε μπουκάλι γεμάτο νερό στο κεφάλι και συγκεκριμένα στο αριστερό αυτί. Κατά τη ρίψη, φίλαθλοι τον έφτυναν και φώναζαν: “άντε μ…πανο που θα αδικήσεις τον Ρομαϊκό, θα σε γ…”.

Tο σκορ του αγώνα σε αυτό το λεπτό ήταν 2-0 υπέρ της γηπεδούχου ομάδας. Η γηπεδούχος ομάδα αμυνόταν στο τέρμα που είναι προς το βουνό, ενώ η φιλοξενούμενη αμυνόταν στο τέρμα προς τη θάλασσα. Το παιχνίδι θα ξεκινούσε με σέντρα για τη φιλοξενούμενη ομάδα».