«Πνίγηκε» στα Γιάννενα ο Αστέρας Τέμενης – Δηλώσεις

Ο Αστέρας Τέμενης «πνίγηκε» στο παιχνίδι με τον Ιωάννινα ΣΚ, με τον προπονητή της ομάδας της Αιγιάλειας Αρη Ξενούλη να στέκεται στις κακές επιλογές που έγιναν στο β΄ ημίχρονο.

Αστέρας Τέμενης Δεν τα κατάφερε στα Γιάννενα ο Αστέρας Τέμενης

Την ήττα από τον Ιωάννινα ΣΚ γνώρισε σήμερα ο Αστέρας Τεμένης με σκορ 63-62, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της National League 2.

«Συγχαρητήρια στο IBC για τη νίκη του. Νομίζω ότι οι κακές μας επιλογές στην επίθεση σε όλο το β΄ ημίχρονο, μας έφεραν σε κατάσταση να κυνηγάμε», δήλωσε αμέσως μετά το τέλος του αγώνα ο προπονητής του Αστέρα Τέμενης, Αρης Ξενούλης και πρόσθεσε: «Δυστυχώς βγήκαμε από το ρυθμό. Παρόλα αυτά είχαμε την ευκαιρία να πάρουμε το παιχνίδι, όμως στην τελευταία φάση ήμασταν άτυχοι. Οφείλουμε να αφήσουμε πίσω μας αυτό το παιχνίδι και να προχωρήσουμε μπροστά στον επόμενο αγώνα με τη Νέα Κιο που για εμάς είναι τελικός».

Τι έγινε στην τελευταία φάση; Εκανε «ντράιβ» ο Βουρνάς, πήγε να πασάρει στον Καραγγελή που ήταν μόνος του στη γωνία, όμως του γλίστρησε η μπάλα, την οποία έπιασε τελικά ο δεύτερος, όμως δεν πρόλαβε να σουτάρει…».

Διαιτητές: Πράττος-Μπουγλός Π.-Πάνος. Τα 10λεπτα: 14-21, 38-38 (ημ.), 53-47, 63-62.

ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΣΚ (Παπαδόπουλος): Μάντζιος 6, Ζώτος 10, Ραντιβόγεβιτς 17 (4), Γκουντουβάς 20 (3), Τσίρμπας 3 (1), Χίντζιος, Ιωαννίδης, Βελώνης 2, Δάσκαλος, Μπαρτζώκας 5.

ΑΣΤΕΡΑΣ (Ξενούλης): Πέτροβιτς 11 (1), Βουρνάς 26 (3), Γκάτζιος 12, Τσουλέας 7 (1), Σταθακόπουλος 4, Σακελλαρόπουλος, Καραγγελής 2, Δούβος, Καρακάσης.