Ποιότητα ο Χουάνγκ, δεν χάνει την πρόκριση ο Ολυμπιακός

Μαέστρος ο Χουάνγκ, ομόρφυνε την ομάδα του Κορμπεράν που είχε πολύ καλό πρόσωπο για 60 λεπτά

oly

Ο Χουάνγκ του έδωσε ποιότητα, το εύκολο γκολ θα του δώσει την πρόκριση! Με τον Κορέατη χαφ να κάνει εκπληκτικό ντεμπούτο στο οποίο σκόραρε, ο Ολυμπιακός έφυγε με το 1-1 από την Κύπρο κόντρα στον Απόλλωνα Λεμεσού αλλά θα μπορούσε να πάρει το «διπλό» και το προβάδισμα πρόκρισης στους Ομίλους του Europa League, αφού έχασε αρκετές ευκαιρίες.
Μαέστρος ο Χουάνγκ, ομόρφυνε την ομάδα του Κορμπεράν που είχε πολύ καλό πρόσωπο για 60 λεπτά, αλλά έπεσε μετά την αποχώρηση του Νοτιοκορεάτη με πρόβλημα στους προσαγωγούς.

Μεγάλο ματς από τον Εμβιλά, έκλεισαν τη δημιουργία του Κολ οι Πειραιώτες και «εξουδετέρωσαν» τους γηπεδούχους οι οποίοι είχαν μόλις ένα καλό πρώτο 20λεπτο στο ματς.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 18′ με τον Γιάνγκα και ο Ολυμπιακός ισοφάρισε με τον Χουάνγκ στο 29′. Η ρεβάνς θα γίνει την ερχόμενη Πέμπτη στο «Γ. Καραϊσκάκης» (10.00).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ: Α. Γιοβάνοβιτς – Καμπράλ Πειμπέρνς, Ρομπέρζ, Χαμάς – Κυριάκου (60′ Μπα), Κολ, Βα (46′ Ονγκεντά), Πίττας – Γιάνγκα (60′ Σαχάρ), Ντιγκινί (73′ Χέντι)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Βατσλίκ – Άβιλα, Σισέ, Μπα, Ρέαμπτσιουκ – Εμβιλά, Χουάνγκ (66′ Αγκιμπού), Κούντε (90+2 Μπουχαλάκης) – Ζινκερνάγκελ (79′ Βρουσάι), Ραντζέλοβιτς (79′ Ντε Λα Φουέντε), Ελ Αραμπί (67′ Χασάν).