Πρεμιέρα με ισοπαλία για Βέροια και ΠΑΟΚ Β’ ΒΙΝΤΕΟ

Με γκολ του Χατζηστραβού είχε προηγηθεί ο Δικέφαλος στο 54′, ισοφάρισαν οι γηπεδούχοι στο 94′ με πέναλτι

Βέροια

Mε γκολ-πέναλτι του Μπουόλι στη τελευταία φάση του αγώνα η Βέροια, στέρησε από τον ΠΑΟΚ Β τη νίκη (1-1) στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Super League 2.

Με γκολ του Χατζηστραβού είχε προηγηθεί ο Δικέφαλος στο 54′ όταν μετά από πάσα του Γιαξή στον Μπράντονιτς, ο Βόσνιος συνδυάστηκε με τον Χατζηστραβό και ο τελευταίος πλάσαρε τον Παπαδόπουλο από το ύψος του πέναλτι κάνοντας το 0-1.

Σημειώνεται πως το σύνολο του Κώστα Ανυφαντάκη άγγιξε την ισοφάριση στο 90′ καθώς ο Μπελεβώνης σέντραρε από τα δεξιά και ο Φασίδης έπιασε κεφαλιά όμως η μπάλα έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μπαλωμένου.

Τελικώς δικαιώθηκε στις καθυστερήσεις και συγκεκριμένα στο 90+4′ όταν κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Πανίδη και ένα λεπτό αργότερα ο Μπουόλι νίκησε τον Μπαλωμένο από την άσπρη βούλα διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.

Βέροια (Ανυφαντάκης): Παπαδόπουλος, Μουχάλης, Μαραγκός (Ιωάννου 80′), Στίκας, Παπαχρήστος, Μπλέτσας (Μπαλωμένος 58′), Μπούζας (Ισαακίδης 81′), Μπουκουβάλας, Ορφανίδης (Κατσούκης 73′), Φασίδης, Μπουόλι.

ΠΑΟΚ Β’ (Γκαρσία): Μπαλωμένος, Κιτσάκης (Γιαξής 46′), Τασιούρας, Κωττάς (Μιχαηλίδης 63′), Μορικέλι, Ουεντραόγκο, Νινούα, Μπράντονιτς (Σπυράκης 73′), Ρικάρντο, Χατζηστραβός (Σπυρίδης 79′), Πανίδης (Γκορντεζιάνι 63′).