Πρεμιέρα με νίκη για την Χρυσούλα Πλέα στο Ευρωπαϊκό
![Πρεμιέρα με νίκη για την Χρυσούλα Πλέα στο Ευρωπαϊκό Πλέα](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/10/pleaxris-2-873x432.jpg)
Μετά την Γιαννακόπουλου, με νίκη ξεκίνησε τις προσπάθειες της στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα πυγμαχίας Ανδρών-Γυναικών που διεξάγεται στο Μαυροβούνιο, η Χρυσούλα Πλεα.
Η πατρινή αθλήτρια αγωνίστηκε στα 52 κιλά και νίκησε με 4-1 την Gonzales Caceres Mari από την Ισπανία και πήρε την πρόκριση στους «16» της διοργάνωσης.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News