Πρόκριση και για τον Εσπερο ΑΟΠΑ στο Κύπελλο της ΕΣΚΑ-Η – Φωτογραφίες
Ο Εσπερος ΑΟΠΑ με τη φόρα της ανόδου στη Γ΄ Εθνική μπάσκετ, νίκησε την Ανδραβίδα στο κλειστό γυμναστήριο του Απόλλωνα και πέρασε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου της ΕΣΚΑ-Η.
Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο Κύπελλο της ΕΣΚΑΗ η ομάδα του Εσπερου ΑΟΠΑ, καθώς επικράτησε επί της Ανδραβίδας, εντός έδρας, με σκορ 74-56. Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Τσουρή-Κουτσαντώνης. Τα 10λέπτα: 19-17, 27-13, 14-11, 14-15.