Πρώτη νίκη στην Α2 για τους Ανδρες της ΝΕΠ

Η Ανδρική ομάδα πόλο της ΝΕΠ πέτυχε την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής, κερδίζοντας στη Νίκαια τον εκεί Αρη.

ΝΕΠ Η ΝΕΠ του Μάκη Λυκούδη μπήκε σε τροχιά νικών
Την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Ανδρών του πόλο πέτυχε η ΝΕΠ, καθώς επικράτησε άνετα στη Νίκαια επί του εκεί Αρη με σκορ 11-7 στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής.
Το παιχνίδι πήγαινε γκολ-γκολ στο α΄ ημίχρονο, όμως τα «δελφίνια» είχαν ένα ξέσπασμα στη γ΄ περίοδο και μετέτρεψαν το ισόπαλο 5-5 στο υπέρ τους 5-8 και κάπου εκεί η σεμνή τελετή έλαβε τέλος. Χαρακτηριστικό είναι, μάλιστα, ότι ο προπονητής της ΝΕΠ Μάκης Λυκούδης έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες του και έπαιξαν αρκετή ώρα και οι μικροί.
Η ΝΕΠ ήταν πολύ καλή στην άμυνα στον παίκτη λιγότερο, ενώ τα εύσημα απέσπασαν όλοι οι παίκτες και κυρίως οι ταλαντούχοι Τσίπης και Καλαμάς.

Διαιτητές: Παντελής-Θωμάς. Τα 8λεπτα: 2-3, 2-2, 1-3, 2-3. Τα γκολ του Αρη Νίκαιας: Τσάβαρης 1, Καραμπατής 1, Ρονζίνο 1, Πισσιας 4.

ΝΕΠ: Λιβαθηνός, Κανελλόπουλος 3, Σαλπόγλου, Τουλγαρίδης 3, Τσίπης, Μπρακατσέλος, Σπανογιάννης, Κωνσταντακόπουλος, Πίτσικας, Καρράς 1, Αντίοχος 2, Τρίχας, Δραγώνας, Καλαμάς 1, Γιαννακόπουλος 1.