Σ. Σαρρής: «Σταθήκαμε καλά, δεν είχαμε βάθος»

Ο προπονητής του ΑΠΣ Πάτραι μίλησε για τον σημερινό φιλικό αγώνα με την Παναχαϊκή

Ο προπονητής του ΑΠΣ Πάτραι, Σταμάτης Σαρρής, αναφέρθηκε στο σημερινό φιλικό με την Παναχαϊκή, τονίζοντας μεταξύ άλλων τα εξής:

«Θέλουμε να ευχαριστήσουμε την Παναχαϊκή που μας έδωσε ευκαιρία να αγωνιστούμε σε αυτό το πανέμορφο γήπεδο. Γιατί εμάς  τις μικρότερες ομάδες και παιδιά από μικρότερες κατηγορίες είναι μια ευκαιρία πρώτης τάξεως για να νιώσουν και αυτοί όπως νιώθουν οι παίκτες μεγαλύτερης κατηγορίας.

Σίγουρα, είναι παιχνίδια προετοιμασίας, εμείς, δεν έχουμε το βάθος του ρόστερ που έχει η Παναχαϊκή.

Εχει δουλέψει, είναι ανώτερης κατηγορίας ομάδα και θεωρώ ότι σταθήκαμε καλά στο πρώτο ημίχρονο και μετά από εκεί και πέρα μπήκε στο β’ μέρος μια άλλη ενδεκάδα της Παναχαϊκής με πολύ ενέργεια και εμείς χάσαμε την συγκέντρωσή μας για 5-10 λεπτά και ξέφυγε το σκορ. Δεν μας ενδιαφέρει όμως».