Σήκωσε «κούπα» ο αντίπαλος της Παναχαϊκής

Ο Τηλυκράτης Κυπελλούχος για 8η φορά στην ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας

Ο Τηλυκράτης, που στον 4ο Όμιλο της Γ’ Εθνικής ήταν ο βασικός αντίπαλος της Παναχαϊκής, νίκησε τον Θρίαμβο Λούρου με 3-0 και κατέκτησε για όγδοη φορά στην ιστορία του, το Κύπελλο ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα και έκαναν το 1-0 στο 25′ λεπτό, με τον Σιμόνι. Η ομάδα από την Λευκάδα υπό τις οδηγίες του κόουτς Ανδρέα Παντζιαρά, κατάφερε να συνεχίσει δυνατά στον αγώνα και με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τόσκα στο 54′ λεπτό, έκανε το 2-0. Ο Γκέτσι με γκολ με σουτ στο 88’ λεπτό, διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 3-0 για τον Τηλυκράτη Λευκάδας.

Θρίαμβος Λούρου (Μάκης Δήμας): Καραπιπέρης, Λαμπρούσης (86΄ Γόγολος), Δάσκαλος, Πάνου, Γκίνι, Κόλλινς, Κούσης, Γκολάκου, Μαργώνης (60΄ Λάππας), Γεωργίου, Ζάκκας (64΄ Πρέντζας).
Τηλυκράτης Λευκάδας (Ανδρεας Παντζιαράς): Μπλατσιώτης, Πανταζής, Ντόσης (88΄ Χαλκιόπουλος), Παναγιωτόπουλος, Μπιμπισίδης, Τόσκα, Γκέτσι (88΄ Αζούδης), Ταΐρης (88΄ Καταγής), Σιμόνι, Νικλητσιώτης (73΄ Τσιότρας), Περιστέρης (80΄ Κολοβός).

Ακολουθήστε το Pelop.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις και τα νέα απο την Πάτρα

Ειδήσεις από την Πάτρα, την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο pelop.gr