Σήκωσε «κούπα» ο αντίπαλος της Παναχαϊκής

Ο Τηλυκράτης Κυπελλούχος για 8η φορά στην ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας

Ο Τηλυκράτης, που στον 4ο Όμιλο της Γ’ Εθνικής ήταν ο βασικός αντίπαλος της Παναχαϊκής, νίκησε τον Θρίαμβο Λούρου με 3-0 και κατέκτησε για όγδοη φορά στην ιστορία του, το Κύπελλο ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα και έκαναν το 1-0 στο 25′ λεπτό, με τον Σιμόνι. Η ομάδα από την Λευκάδα υπό τις οδηγίες του κόουτς Ανδρέα Παντζιαρά, κατάφερε να συνεχίσει δυνατά στον αγώνα και με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τόσκα στο 54′ λεπτό, έκανε το 2-0. Ο Γκέτσι με γκολ με σουτ στο 88’ λεπτό, διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 3-0 για τον Τηλυκράτη Λευκάδας.

Θρίαμβος Λούρου (Μάκης Δήμας): Καραπιπέρης, Λαμπρούσης (86΄ Γόγολος), Δάσκαλος, Πάνου, Γκίνι, Κόλλινς, Κούσης, Γκολάκου, Μαργώνης (60΄ Λάππας), Γεωργίου, Ζάκκας (64΄ Πρέντζας).
Τηλυκράτης Λευκάδας (Ανδρεας Παντζιαράς): Μπλατσιώτης, Πανταζής, Ντόσης (88΄ Χαλκιόπουλος), Παναγιωτόπουλος, Μπιμπισίδης, Τόσκα, Γκέτσι (88΄ Αζούδης), Ταΐρης (88΄ Καταγής), Σιμόνι, Νικλητσιώτης (73΄ Τσιότρας), Περιστέρης (80΄ Κολοβός).