Σκορ και θέμα από την Αχαγιά ΄82, νίκησε 84-62 τον ΑΓΣΙ – Φωτογραφίες

Η Αχαγιά ΄82 έφτασε σε μια ακόμη νίκη, καθώς επικράτησε στο κλειστό γυμναστήριο της Κάτω Αχαϊας με 84-62 επί του ΑΓΣ Ιωαννίνων.

Σκορ και θέμα από την Αχαγιά ΄82, νίκησε 84-62 τον ΑΓΣΙ - Φωτογραφίες Μια ακόμη νίκη για την Αχαγιά ΄82

Η Αχαγιά ΄82 συνεχίζει τις πολύ καλές εμφανίσεις, με νέο θύμα της αυτήν τη φορά τον ΑΓΣ Ιωαννίνων, τον οποίον νίκησε με σκορ 84-62 στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της φετινής National League 2. Η ομάδα του Γιάννη Ελευθεριάδη καθάρισε στην ουσία στη β΄ περίοδο, όταν προηγήθηκε (με ένα επί μέρους 22-8) με 38-29 στο ημίχρονο.

Διαιτητές: Χρόνης-Μπερέτσος-Ζαφείρη. Τα 10λεπτα: 16-21, 22-8, 20-19, 26-14.

ΑΧΑΓΙΑ ΄82: Ντόκιτς 24, Δ. Λυμπέρης 14 (4), Οικονομόπουλος 16 (2), Χονδρόπουλος 5 (1), Τσακίρης 11 (3), Ιωάννου 8 (2), Ταρνάρης4, Κουκουζέλης 2, Ιατρόπουλος, Καμάτσος, Τόκας.

ΑΓΣΙ: Τσατάλας 29 (1), Θεοδωρόπουλος 12, Ντούμας 6, Τσόλης 4, Γ. Τσόλης 1, Μητρόπουλος 6, Τούλιας 2, Τασούλης 2.

Κατά τη διάρκεια του γ΄ 10λεπτου με 8.32΄ για τη λήξη, ο Ευάγγελος-Ραφαήλ Μητρόπουλος του ΑΓΣΙ έπεσε άσχημα στο παρκέ, με τον ιατρό του αγώνα να προσφέρει τις πρώτες βοήθειες στον τραυματία. Η διάγνωση ήταν εξάρθρωση του δεξιού ώμου, τον οποίον ο γιατρός δεν μπορούσε να επαναφέρει στη θέση του, με αποτέλεσμα ο άτυχος παίκτης να μεταφερθεί με το ΕΚΑΒ στο Κέντρο Υγείας Κάτω Αχαϊας.

Περισσότερα σε λίγο…

Σκορ και θέμα από την Αχαγιά ΄82, νίκησε 84-62 τον ΑΓΣΙ - Φωτογραφίες Σκορ και θέμα από την Αχαγιά ΄82, νίκησε 84-62 τον ΑΓΣΙ - Φωτογραφίες Σκορ και θέμα από την Αχαγιά ΄82, νίκησε 84-62 τον ΑΓΣΙ - Φωτογραφίες Σκορ και θέμα από την Αχαγιά ΄82, νίκησε 84-62 τον ΑΓΣΙ - Φωτογραφίες Σκορ και θέμα από την Αχαγιά ΄82, νίκησε 84-62 τον ΑΓΣΙ - Φωτογραφίες