Τα κορίτσια της ΝΕΠ έχασαν 17-7 από τον ΝΟΒ – Φωτογραφίες

Η γυναικεία ομάδα πόλο της ΝΕΠ ηττήθηκε στην Πάτρα από τον ισχυρό ΝΟ Βουλιαγμένης στο πρώτο παιχνίδι των «δελφινιών» για το 2023.

ΝΕΠ Την ήττα από τον ισχυρό ΝΟ Βουλιαγμένης γνώρισαν τα κορίτσια της ΝΕΠ

Πάτησε γκάζι στο β΄ ημίχρονο μέρος ο ΝΟ Βουλιαγμένης και με επί μέρους σκορ 10-2, έφυγε από το κολυμβητήριο «Αντώνης Πεπανός» της Πάτρας με τη νίκη 17-7 επί της ΝΕΠ για την 11η αγωνιστική.

Στο β΄ 8λεπτο η ομάδα της Κικής Λιώση που έφτασε τους 25 βαθμούς σε 10 αγώνες, ξέφυγε με δυο τέρματα διαφορά. Το 7-5 του ημιχρόνου έγινε όμως 12-5 και εκεί όλα ξεκαθάρισαν.

Επτά γκολ σημείωσε η Έλενα Ελληνιάδη που έφτασε τα 38 συνολικά στο φετινό πρωτάθλημα.

Διαιτητές: Σπανούδης-Αγγελίδης. Τα 8λεπτα: 3-3, 2-4, 1-5, 1-5.

ΝΕΠ (Μιχάλης Λαζαρίδης): Στέενμπεεκ, Ανδρουτσέλη, Ζοφώλη, Κρινά, Ευφρ. Τσιμάρα, Μπαλάτσα 3, Μαρία Πετάση 1, Κουρέτα 2, Μοίραλη 1, Παρασκευοπούλου, Δήμητρα Κοντάκου, Προδρομίτη, Ανδρ. Κοντάκου, Μιχαλάτου, Ρακ.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Κική Λιώση): Κοτσιώνη, Καΐάφα 1, Καλογεροπούλου, Ελληνιάδη 7, Γιαννοπούλου 1, Ριτζ 1, Βιδάλη, Ράιτ 2, Στρατηδάκη 1, Ανδρεάδη 2, Μιμίδη, Αγγελίδη 1, Ε. Πάτρα, Μαρκατσέλη, Κρασσά 1.