Τα κορίτσια της ΝΕΠ ήττα από τον Πανιώνιο

Η γυναικεία ομάδα πόλο της ΝΕΠ γνώρισε την ήττα στην Πάτρα από τον Πανιώνιο, πληρώνοντας το κακό ξεκίνημα στο παιχνίδι.

Τα κορίτσια της ΝΕΠ ήττα από τον Πανιώνιο Η ΝΕΠ δεν τα κατάφερε απέναντι στον Πανιώνιο

Η γυναικεία ομάδα πόλο της ΝΕΠ ηττήθηκε με 12-8 από τον Πανιώνιο στο κολυμβητήριο «Α. Πεπανός» στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του φετινού πρωταθλήματος της A1 Εθνικής.

Οι φιλοξενούμενες προηγήθηκαν με 9-5 στο ημίχρονο, η ΝΕΠ μείωσε με 10-8 στο ξεκίνημα του τέταρτου 8λεπτου, όμως δεν κατάφερε κάτι περισσότερο, καθώς Μπογκτατσένκο και Ευαγγελία Λούδη σημείωσαν δυο τέρματα και διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.

Τα κορίτσια της ΝΕΠ ήττα από τον Πανιώνιο Τα κορίτσια της ΝΕΠ ήττα από τον Πανιώνιο Τα κορίτσια της ΝΕΠ ήττα από τον Πανιώνιο

Διαιτητές: Κυράνης-Χατζηγούλας. Τα 8λεπτα: 2-4, 3-5, 2-1, 1-2.

ΝΕΠ (Μιχάλης Λαζαρίδης): Γιαννακέα, Ανδρουτσέλη, Ζοφώλη, Λέβι 1, Ευφρ. Τσιμάρα 2, Μ. Μπαλάτσα 1, Μαρία Πετάση 1, Κουρέτα 1, Όλγα Μοίραλη 2, Ν. Μπαλάτσα, Κοντάκου, Παρασκευοπούλου, Στέενμπεεκ, Μιχακάτου, Κεπενού.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τάσος Παπαναστασίου): Μήτσου, Κάσεϊ 4,  Ιφιγένεια Μαυρωτά 1, Μπογκατσένκο 1, Κοτσάφτη, Μαστρόκαλλου, Θωμοπούλου, Ευαγγελία Λούδη 2, Κώτσια 4, Αναστασία Λούδη, Δήμητρα Παπαναστασίου, Ανθία Παπαναστασίου, Λυδία Μαυρωτά, Κελαδίτη, Υφαντή.