Τα συγχαρητήρια του ΝΟΠ στην Κ13

Ο ΝΟΠ κατέλαβε την 5η θέση στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα πόλο Κ13 και συνεχάρη την ομάδα του με την παρακάτω ανακοίνωση:
«Την 5η θέση στο πανελλήνιο πρωτάθλημα μίνι παίδων Κ13 κατέκτησε η ομάδα του Ναυτικού Ομίλου Πατρών αφού στον αγώνα κατάταξης επικράτησε του Ιωνικού με συνολικό σκορ 9 – 7.
Πρωταθλήτρια αναδείχτηκε η ομάδα του Ν.Ο. Βουλιαγμένης που επικράτησε στον τελικό του ΠΑΟΚ με 12 – 7 ενώ το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε η ομάδα του ΑΝΟ Γλυφάδας που επικράτησε του Παλαιού Φαλήρου στο μικρό τελικό με 15 – 10.
Πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους νεαρούς αθλητές. Οι αγώνες αυτοί είναι μια γιορτή του αθλητισμού και είναι μεγάλη η χαρά μας όταν βλέπουμε όλα τα παιδιά να αγκαλιάζονται μετά τους αγώνες.
Μπράβο σε όλα τα παιδιά της ομάδας μας. Θα συνεχίσουμε την προσπάθεια και την προπόνηση με στόχο να τα πάμε ακόμα καλύτερα την επόμενη χρονιά.
Ευχαριστούμε τον προπονητή της ομάδας Μιχάλη Μπαρτζελά. Αθόρυβα και συστηματικά για πάνω από μια δεκαετία εχει επιδείξει τεράστιο έργο και του ανήκει ένα μεγάλο μέρος των επιτυχιών του ΝΟΠ τα τελευταία χρόνια.
Ταυτόχρονα ευχαριστούμε τον βοηθό προπονητή Βασίλη Κανελλόπουλο και την υπεύθυνη έφορο της ομάδας Μαρία Παπούλια, οι οποίοι από το πόστο του ο καθένας συνέβαλαν τα μέγιστα.
Πάντα δίπλα στα παιδιά και οι γονείς τους που υποστηρίζουν όλη την προσπάθεια και τους ευχαριστούμε θερμά.