Τα τουρνουά σε Βαρθολομιό και Κάτω Αχαΐα πηγαν στην… Αιγιάλεια!

Κανονικό πρωτάθλημα θύμισαν τα τουρνουά σε Βαρθολομιό και Κάτω Αχαΐα, τα οποία κατέκτησαν ο Αστέρας Τέμενης και ο Α.Ο. Δύμης ’07 αντίστοιχα. Σειρά, πλέον, παίρνει το τουρνουά του Φαέθοντα στο Αντίρριο.

Τα τουρνουά σε Βαρθολομιό και Κάτω Αχαΐα πηγαν στην... Αιγιάλεια! Ο Αστέρας Τέμενης και ο Κεραυνός Αιγίου κατέκτησαν τα τουρνουά σε Βαρθολομιό και Κάτω Αχαΐα αντίστοιχα

Ο Αστέρας Τέμενης και ο Κεραυνός Αιγίου κατέκτησαν τα τουρνουά σε Βαρθολομιό και Κάτω Αχαΐα αντίστοιχα.

Και τα δύο τουρνουά θύμισαν κανονικό πρωτάθλημα Α1 ΕΣΚΑ-Η και στο τέλος κατέληξαν σε χέρια… Αιγιώτικα!

Για την ιστορία, ο Αστέρας Τέμενης, παρότι έπαιξε χωρίς Καρακάση, Ράπτη, Λαδικο και Βαγενά, επικράτησε με 77-72 επί της οικοδέσποινας ομάδας του Βαρθολομιού, που τα βρήκε σκούρα μέχρι το 30′ όταν αντεπιτέθηκε (ο Αστέρας προηγήθηκε με 63-44 σε εκείνο το σημείο, αλλά μετά κουράστηκαν οι παίκτες του και έπεσε η απόδοσή τους).

Ο Αστέρας Τέμενης εξέδωσε και την εξής ανακοίνωση: “Ο Αθλητικός Όμιλος Αστέρας Τέμενης θέλει να εκφράσει τις ευχαριστίες του προς την Αθλητική Ένωση Βαρθολομίου για την φιλοξενία της αυτό το Σαββατοκύριακο στο Τουρνουά που διργάνωσε . Πραγματικά ήταν μεγάλη τιμή η συμμετοχή μας μαζί με τις υπόλοιπες ομάδες.
Μας δόθηκε η δυνατότητα να παίξουμε
2 πολύ δυνατά φιλικά κάτω από πραγματικα άψογες συνθήκες!!
Τους ευχόμαστε ολόψυχα καλή σεζον ,να συνεχίσουν να προοδεύουν και να αναπτύσσονται και μόνο επιτυχίες!!”.

Στο τουρνουά “Φάνης Κολλιόπουλος”, ο Κεραυνός Αιγίου επικράτησε στον μεγάλο τελικό επί του οικοδεσπότη Α.Ο. Δύμης ’07 με 70-60, ενώ στον μικρό τελικό η Ολυμπιάδα νίκησε την ΕΑΠ με 75-69, με τον προπονητή των “πορτοκαλί” Νίκο Βουρνά να μην μένει ικανοποιημένος από την συνολική εικόνα της ομάδας του. Να σημειωθεί ότι στον διαγωνισμό τριπόντων που έγινε νικητής αναδείχθηκε ο Μπεκατώρος της ΕΑΠ.

Τα τουρνουά σε Βαρθολομιό και Κάτω Αχαΐα πηγαν στην... Αιγιάλεια!