Τέσσερα μετάλλια και διακρίσεις για τους αθλητές του Α.Σ. Αστραπή

Σε μια ακόμα διοργάνωση, οι αθλητές του Α.Σ. Αστραπή, έκαναν εξαιρετικές εμφανίσεις και επέστρεψαν πίσω με πέντε μετάλλια.

Αναφερόμαστε στο ανοιχτό Διασυλλογικό Πρωτάθλημα ταε κβον ντο που έγινε το Σαββατοκύριακο 22-23/10, στο ΣΕΦ και οι αθλητές της πατρινής ομάδας, είχαν εξαιρετικές επιδόσεις.

Αναλυτικά οι διακρίσεις:

Κυριακός Μποντίνης: Πήρε το χρυσό αφού ανέβηκε στο κορυφαίο σκαλί του βάθρου  στην κατηγορία των -45kg μετά από 2 νίκες.

Ιωάννα Χριστοπούλου: Πήρε το χρυσό με εκπληκτική εμφάνιση και με δυο νίκες ανέβηκε στην κορυφή στα 55kg.

Αποστολής Παναγόπουλος: Πήρε το ασημένιο μετάλλιο αφού κατέκτησε την 2η θέση στα 53kg.

Ιλενα Διαμαντοπούλου:  Πήρε το ασημένιο μετάλλιο με την 2η θέση στα 47kg.

Αννα Μαρία Πουλιάση: Καλή απόδοση από την πρωτοεμφανιζόμενη αθλήτρια στην κατηγορία των κορασίδων αλλά ηττήθηκε στον ημιτελικό στα 41kg και έχασε το χάλκινο.

Βασιλική Μπακλέση: 5η θέση,

Νίκος Καρνέζης: 5η θέση,

Ελένη Πάντου: 5η θέση,

Δημήτρης Βαμβακάς: 5η θέση,

Χαρά Οκτάρα: 5η θέση,

Ανδρέας Πανταζόπουλος: 5η θέση

Μαρία Οκτάρα: 5η θέση.

Στη 3η φάση των ΕΤΑΝΕ TRIALS οι 3 αθλητές, Νεφέλη Πάντου, Μιχαήλ-Άγγελος Σωτηρόπουλος και Μαρία Οκτάρα πραγματοποίησαν πολύ καλές εμφανίσεις και αποκόμισαν σημαντικές εμπειρίες για το μέλλον.