Το πρόγραμμα των ελληνικών συμμετοχών

Αναλυτικό πρόγραμμα με τις ημέρες και τις ώρες που θα αγωνιστούν οι αθλητές μας

OLYMPIC GAMES 1 1536x994 1

Αναλυτικά το πρόγραμμα, οι ημερομηνίες και οι ώρες των Ελλήνων αθλητών στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο:

Στίβος

Ραφαέλα Σπανουδάκη: (100μ.-200μ.)

Παρασκευή 30/7 (100μ. 05:40-06:28 Προκριματικός)
Αν προκριθεί: Σάββατο 31/7 (100μ. 13:15 Ημιτελικά και 15:50 Τελικός)

Δευτέρα 2/8 (200μ. 04:30-05:18 Προκριματικός), Αν προκριθεί: (13:25-13:39 Ημιτελικά)
Τρίτη 3/8 (200μ. 15:50 Τελικός)

Βούλα Παπαχρήστου: (Τριπλούν)

Παρασκευή 30/7 (13:05 Προκριματικά)
Αν προκριθεί: Κυριακή 1/8 (14:20 Τελικός)

Κωνσταντίνος Φιλιππίδης, Εμμανουήλ Καραλής: (Άλμα επί κοντώ)

Σάββατο 31/7 (03:40 Προκριματικά)
Αν προκριθούν: Τρίτη 3/8 (13:20 Τελικός)

Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου: (Δισκοβολία)

Σάββατο 31/7 (04:55 Προκριματικά)
Αν προκριθεί: Δευτέρα 2/8 (14:00 Τελικός)

Ελισάβετ Πεσιρίδου: (110μ. με εμπόδια)

Σάββατο 31/7 (04:45-05:17 Προκριματικός)
Αν προκριθεί: (13:45-14:01 Ημιτελικά)
Δευτέρα 2/8 (05:50 Τελικός)

Μίλτος Τεντόγλου: (Άλμα εις μήκος)

Σάββατο 31/7 (13:10 Προκριματικός)
Αν προκριθεί: Δευτέρα 2/8 (04:20 Τελικός)

Σταματία Σκαρβέλη: (Σφυροβολία)

Κυριακή 1/8 (3:10-4:30 Προκριματικά)
Αν προκριθεί: Πέμπτη 5/8 (14:35 Τελικός)

Μιχαήλ Αναστασάκης, Χρήστος Φραντζεσκάκης: (Σφυροβολία)

Δευτέρα 2/8 (03:0004:30 Προκριματικά)
Αν προκριθούν: Τετάρτη 4/8 (15:15 Τελικός)

Ελένη-Κλαούντια Πόλακ, Κατερίνα Στεφανίδη, Νικόλ Κυριακοπούλου: (Άλμα επί κοντώ)

Δευτέρα 2/8 (13:20 Προκριματικά)
Αν προκριθεί: Πέμπτη 5/8 (13:20 Τελικός)

Κωνσταντίνος Δουβαλίδης: (110μ. με εμπόδια)

Τρίτη 3/8 (13:10-13:42 Προκριματικός)
Αν προκριθεί: Τετάρτη 4/8 (05:00-5:16 Ημιτελικά)
Πέμπτη 5/8 (05:55 Τελικός)

Ειρήνη Βασιλείου: (400μ.)

Τρίτη 3/8 (03:45 Προκριματικός)
Αν προκριθεί: Τετάρτη 4/8 (13:30-13:46 Ημιτελικά)
Παρασκευή 6/8 (15:35 Τελικός)

Δημήτρης Τσιάμης: (Τριπλούν)

Τρίτη 3/8 (03:00 Προκριματικά)
Αν προκριθεί: Πέμπτη 5/8 (05:00 Τελικός)

Ολυμπιακοί Αγώνες: Το αναλυτικό πρόγραμμα των Ελλήνων

Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ: (50χλμ. Βάδην)

Πέμπτη 5/8 (23:30 Τελικός)

Αντιγόνη Ντριμπσιώτη, Κυριακή Φιλτισάκου, Παναγιώτα Τσινοπούλου: (20χλμ. Βάδην)
Παρασκευή 6/8 (10:30 Τελικός)

Τοξοβολία

Ευαγγελία Ψάρρα: (Ατομικό)

Παρασκευή 23/7 (03:00-05:00 Προκριματικός)
Αν προκριθεί: Τρίτη 27/7 έως Παρασκευή 30/7 συνεχίζονται οι αγώνες

 

Κωπηλασία

Στέφανος Ντούσκος: (Σκιφ Ανδρών)

Παρασκευή 23/7 (02:30-03:20 Προκριματικά)
Σάββατο 24/7 (03:00-03:20 Ρεπεσάζ)
Δευτέρα 26/4 (03:40-04:10 Προημιτελικά)
Τρίτη 27/4 (03:30-03:40) και Τετάρτη 28/4 (05:18-05:28 Ημιτελικά)
Πέμπτη 29/4 (05:57) και Παρασκευή 30/4 (3:45 Τελικοί)

Αννέτα Κυρίδου: (Κωπηλασία – Σκιφ Γυναικών)

Παρασκευή 23/7 (03:30-04:20 Προκριματικά)
Σάββατο 24/7 (2:30-2:50 Ρεπεσάζ)
Δευτέρα 26/4 (3:00-3:30 Προημιτελικά)
Τρίτη 27/4 (2:50-3:00) και Τετάρτη 28/4 (4:58-5:08 Ημιτελικά)
Πέμπτη 29/4 (2:42) και Παρασκευή 30/4 (3:09 Τελικοί)

Χριστίνα Μπούρμπου-Μαρία Κυρίδου: (Κωπηλασία – Δίκωπος)

Σάββατο 24/7 (03:50-04:10 Προκριματικά)
Κυριακή 25/7 (03:50 Ρεπεσάζ)
Τρίτη 27/4 (04:58-05:08 Ημιτελικά)
Πέμπτη 29/7 (03:30-04:50 Τελικός)

Ενόργανη γυμναστική

Λευτέρης Πετρούνιας: (Κρίκοι)

Σάββατο 24/7 (10:35-11:00 Προκριματικά)
Αν προκριθεί: Δευτέρα 2/8 (11:00 Τελικός)

Ποδηλασία δρόμου

Πολυχρόνης Τζωρτζάκης:

Σάββατο 24/7 (05:00 Τελικός)

Τένις

Στέφανος Τσιτσιπάς:
Σάββατο 24/7 και Κυριακή 25/7 «64»
Δευτέρα 26/7 και Τρίτη 27/7 «32»
Τετάρτη 28/7 «16»
Πέμπτη 29/7 Προημιτελικά
Παρασκευή 30/7 Ημιτελικά
Σάββατο 31/7 06:00 Μικρός Τελικός
Κυριακή 1/8 06:00 Τελικός

Μαρία Σάκκαρη: (Τένις)
Σάββατο 24/7 και Κυριακή 25/7 «64»
Δευτέρα 26/7 «32», Τρίτη 27/7 «16»
Τετάρτη 28/7 Προημιτελικά
Πέμπτη 29/7 Ημιτελικά
Σάββατο 31/7 Τελικός

Στέφανος Τσιτσιπάς – Μαρία Σάκκαρη (διπλό)
Τετάρτη 28/7 «16»
Πέμπτη 29/7 Προημιτελικά
Παρασκευή 30/7 Ημιτελικά
Σάββατο 31/7 Μικρός Τελικός
Κυριακή 1/8 Τελικός

Τάεκβοντο

Φανή Τζέλη: (-57κ.)
Κυριακή 25/7 (4:56Φάση των 16, 08:00-09:30 Προημιτελικά, 10:00-10:30 Ημιτελικά, 13:00-13:30 Ρεπεσάζ, 14:30-15:00 Μικροί τελικοί, 15:30 Τελικός)

Σκοποβολή

Νίκος Μαυρομμάτης: (σκιτ)

Κυριακή 25/7 (03:30-4:00) Προκριματικά
Αν προκριθεί: Δευτέρα 26/7 (09:50 Τελικός)

Άννα Κορακάκη: (10μ. αεροβόλο πιστόλι – 25μ. πιστόλι)

10μ. αεροβόλο πιστόλι: Κυριακή 25/7 (03:00 Προκριματικά Αν προκριθεί: 05:15 Τελικός)

25μ. πιστόλι: Πέμπτη 29/7 (03:00 Προκριματικά)
Αν προκριθεί: Παρασκευή 30/7 (08:50 Τελικός)

Ιστιοπλοΐα

Βύρων Κοκκαλάνης: (RS:X)

Κυριακή 25/7 (06:05 Race 1, 2, 3)
Δευτέρα 26/7 (09:05 Race 4, 5, 6)
Τετάρτη 28/7 (06:05 Race 7, 8, 9)
Πέμπτη 29/7 (09:10 Race 10, 11, 12)
Σάββατο 31/7 (09:33 Αγώνας Μεταλλίου)

Γιάννης Μιτάκης: (Finn)

Τρίτη 27/7 (07:05 Race 1, 2)
Τετάρτη 28/7 (06:05 Race 3-4)
Πέμπτη 29/7 (08:35 Race 5-6)
Σάββατο 31/7 (06:05 Race 7-8)
Κυριακή 1/8 (09:05 Race 9-10)
Τρίτη (08:33 Αγώνας μεταλλίου)

Παύλος Καγιαλής, Παναγιώτης Μάντης: (Ιστιοπλοΐα – 470)

Τετάρτη 28/7 (06:05 Race 1, 2)
Πέμπτη 29/7 (09:05 Race 3-4)
Παρασκευή 30/7 (06:05 Race 5-6)
Κυριακή 01/8 (06:15 Race 7-8)
Δευτέρα 2/8 (08:35 Race 9-10)
Τετάρτη (08:33 Αγώνας μεταλλίου

Κατερίνα Δίβαρη: (Ιστιοπλοΐα – RS:X)

Κυριακή 25/7 (09:05 Race 1,2,3)
Δευτέρα 26/7 (06:05 Race 4,5,6)
Τετάρτη 28/7 (06:15 Race 7,8,9)
Πέμπτη 29/7 (07:05 Race 10,11,12)
Σάββατο 31/7 (08:33 Αγώνας Μεταλλίου)

Βασιλεία Καραχάλιου: (Laser Radial)

Κυριακή 25/7 (06:05 Race 1,2)
Δευτέρα 26/7 (08:35 Race 3,4)
Τρίτη 27/7 (06:05 Race 5,6)
Πέμπτη 29/7 (06:15 Race 7, 8)
Παρασκευή 30/7 (06:05 Race 9,10)
Κυριακή 01/8 (09:33 Αγώνας μεταλλίου)

Αιμιλία Τσουλφά-Αριάδνη Σπανάκη: (Ιστιοπλοΐα – 470)

Τετάρτη 28/7 (08:50 Race 1,2)
Πέμπτη 29/7 (06:05 Race 3,4)
Παρασκευή 30/7 (06:15 Race 5,6)
Κυριακή 1/8 (06:05 Race 7,8)
Δευτέρα 2/8 (06:05 Race 9,10)
Τετάρτη 4/8 (09:33 Αγώνας Μεταλλίου)

Ξιφασκία

Δώρα Γκουντούρα: (σπάθη)

Δευτέρα 26/7 (03:00 «64», «32», «16», Προημιτελικά, 13:50 Ημιτελικά, 14:45 Τελικός)

Κολύμβηση

Απόστολος Χρήστου: (100μ. Ύπτιο – 100μ. Ελεύθερο)

100μ. ελεύθερο Τρίτη 27/7 (13:02-13:23 Προκριματικά)
Αν προκριθεί: Τετάρτη 28/7 (04:30-04:35 Ημιτελικά)
Αν προκριθεί: Πέμπτη 29/7 (05:37 Τελικός)

100μ. ύπτιο: Κυριακή 25/7 (14:10-14:31 Προκριματικά)
Αν προκριθεί: Δευτέρα 26/7 (05:31-05:37 ημιτελικά)
Αν προκριθεί: Τρίτη 27/7 (04:59 τελικός)

Δημήτρης Μάρκος: (800μ. Ελεύθερο, 200μ. Ελεύθερο)

200μ. Ελεύθερο: Κυριακή 25/7 (13:22-13:52 Προκριματικά)
Αν προκριθεί: Δευτέρα 26/7 (04:37-04:43 Ημιτελικά)
Αν προκριθεί: Τρίτη 27/7 (04:43 Τελικός)

800μ. ελεύθερο: Τρίτη 27/7 (14:37-15:27 Προκριματικά)
Αν προκριθεί: Πέμπτη 29/7 (04:30 Τελικός)

Κωνσταντίνος Εγκλεζάκης: (800μ. Ελεύθερο)
Τρίτη 27/7 (14:37-15:27 Προκριματικά)
Αν προκριθεί: Πέμπτη 29/7 (04:30 Τελικός)

Κριστιάν Γκολομέεφ: (50μ. Ελεύθερο)
Παρασκευή 30/7 (13:02-13:22 Προκριματικά)
Αν προκριθεί: Σάββατο 31/7 (05:11-05:16 Ημιτελικά)
Αν προκριθεί: Κυριακή 1/8 (04:30 Τελικός)

Απόστολος Παπαστάμος: (200μ. Και 400μ. Μικτής ατομικής)
200μ. μικτή ατομική: Τετάρτη 28/7 (14:15-14:30 Προκριματικά)
Αν προκριθεί: Πέμπτη 29/7 (06:08-06:14 Ημιτελικά)
Αν προκριθεί: Παρασκευή 30/7 (05:16 Τελικός)

400μ. Μικτής ατομικής: Σάββατο 24/7 (13:02 Προκριματικά)
Αν προκριθεί: Κυριακή 25/7 (04:30 Τελικός)

Ανδρέας Βαζαίος: (200μ. Μικτής ατομικής)
Τετάρτη 28/7 (14:15-14:30 Προκριματικά)
Αν προκριθεί: Πέμπτη 29/7 (06:08-06:14 Ημιτελικά)
Αν προκριθεί: Παρασκευή 30/7 (05:16 Τελικός)

Απόστολος Χρήστου, Κριστιάν Γκολομέεφ, Ανδρέας Βαζαίος, Οδυσσέας Μελαδίνης: (4Χ100μ. Ελεύθερο)
Κυριακή 25/7 (14:30 προκριματικά)
Δευτέρα 26/7 (06:05 τελικός)

Απόστολος Χρήστου, Ανδρέας Βαζαίος, Βαγγέλης Μακυργιάννης, Κωνσταντίνος Μερετσόλιας: (4Χ100μ. μικτή)
Παρασκευή 30/7 (15:05 προκριματικά)
Κυριακή 01/08 (05:36 τελικός)

Άννα Ντουντουνάκη: (100μ. Πεταλούδα)
Σάββατο 24/7 (13:28-13:43 Προκριματικά)
Κυριακή 25/7 (04:40-04:46 Ημιτελικά)
Δευτέρα 26/7 (04:30 Τελικός)

Απόστολος Χρήστου, Κωνσταντίνος Μερετσόλιας, Άννα Ντουντουνάκη, Νόρα Δράκου: (4Χ100μ. μικτή mixed)
Πέμπτη 29/7 (14:17-14:22 προκριματικά)
Σάββατο 31/7 (05:43 τελικός)

Πινγκ-Πονγκ

Παναγιώτης Γκιώνης
Τετάρτη 28/7 (05:00, 10:00, 14:00)
Αν προκριθεί: Παρασκευή 30/7 (14:00 Μικρός τελικός)
(15:00 Τελικός)

Ορεινή ποδηλασία

Περικλής Ηλίας:
Δευτέρα 27/7 (09:00 Τελικός)

Τζούντο

Αλέξης Ντανατσίδης: (-81κ.)

Τρίτη 27/7 (5:00-8:30 Προκριματικά και 11:00-13:40 Τελικός)

Ελισάβετ Τελτσίδου: (Τζούντο -70κ.)

Τετάρτη 28/7 (5:00-8:30 Προκριματικά και 11:00-13:40 Τελικός)

Άρση Βαρών

Θοδωρής Ιακωβίδης: ( -96κ.)

Σάββατο 31/7 (5:50 ή 13:50 Τελικός)

Συγχρονισμένη κολύμβηση

Ευαγγελία Παπάζογλου-Ευαγγελία Πλατανιώτη: (Ντουέτο)

Δευτέρα 2/8 (13:30 ελεύθερο πρόγραμμα)
Τρίτη 3/8 (13:30 τεχνικό πρόγραμμα)
Αν προκριθούν: Τετάρτη 4/8 (13:30 τελικός)

Μαρία Αλζιγκούζη – Κομινέα, Ελένη Φραγκάκη, Κρυσταλένια Γιαλαμά, Πηνελόπη Καραμέσιου, Αντριάνα Μισίκεβιτς, Εβελίνα Παπάζογλου, Ευαγγελία Πλατανιώτη, Γεωργία Βασιλοπούλου (αναπλ. Δανάη Καριώρη): (Ομαδικό)

Παρασκευή 6/8 (13:30 τεχνικό πρόγραμμα)
Σάββατο 7/8 (13:30 τελικός)

Ποδηλασία πίστας

Χρήστος Βολικάκης:
Πέμπτη 5/8 (4 διαφορετικοί αγώνες που θα κρίνουν τον νικητή: 09:30, 10:27, 11:07, 11:55)

Ολυμπιακοί Αγώνες: Το αναλυτικό πρόγραμμα των Ελλήνων

Open water

Θανάσης Κυνηγάκης: (10χλμ.)
Πέμπτη 5/8 (00:30)

Πάλη

Γιώργος Πιλίδης: (-65κ.)

Παρασκευή 6/8 πρωί «16» και Προημιτελικά, Παρασκευή 6/8 απόγευμα Ημιτελικά
Σάββατο 7/8 απόγευμα Ρεπεσάζ και Τελικός

Μαρία Πρεβολαράκη: (-53κ.)

Πέμπτη 5/8 πρωί «16» και Προημιτελικά, Πέμπτη 5/8 απόγευμα Ημιτελικά, Παρασκευή 6/8 πρωί Ρεπεσάζ, Παρασκευή 6/8 απόγευμα Τελικός

Ολυμπιακοί Αγώνες: Το αναλυτικό πρόγραμμα των Ελλήνων

Πόλο

Εθνική Ανδρών: Μανώλης Ζερδεβάς, Κωνσταντίνος Γενηδουνιάς, Δημήτρης Σκουμπάκης, Μάριος Καπότσης, Γιάννης Φουντούλης, Αλέξανδρος Παπαναστασίου, Γιώργος Δερβίσης, Στέλιος Αργυρόπουλος – Κανακάκης, Κωνσταντίνος Μουρίκης, Χριστόδουλος Κολόμβος, Κωνσταντίνος Γκιουβέτσης, Άγγελος Βλαχόπουλος, Κώστας Γαλανίδης.

Φάση Ομίλων

Κυριακή 25/7 5:30 Ουγγαρία-Ελλάδα

Τρίτη 27/7 9:30 Ιταλία-Ελλάδα

Πέμπτη 29/7 12:20 Ελλάδα-Ιαπωνία

Σάββατο 31/7 13:50 Νότια Αφρική-Ελλάδα

Δευτέρα 2/8 5:30 Ελλάδα-ΗΠΑ

Τετάρτη 4/8 Προημιτελικά

Παρασκευή 6/8 Ημιτελικά

Κυριακή 8/8 Μικρός και Μεγάλος Τελικός

Ακολουθήστε το Pelop.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

Γράψτε το σχόλιό σας

Παρακολουθήστε τα σχόλια
Να ειδοποιηθώ όταν
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ


ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

dpiek logo
Livanos
ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ΦΑΡΜΑΚΗΣ
patra mega emboliastiko kentro