Τουρνουά «Δημήτρης Σεϊτανίδης»: Στον τελικό Απόλλων και Προμηθέας – Φωτογραφίες
Ομορφες μπασκετικές εικόνες και πλούσιο θέαμα προσέφεραν οι μικροί παίκτες που συμμετέχουν στο τουρνουά στη μνήμη του Δημήτρη Σεϊτανίδη. Στον αυριανό τελικό προκρίθηκαν Απόλλων και Προμηθέας.
![Τουρνουά «Δημήτρης Σεϊτανίδης»: Στον τελικό Απόλλων και Προμηθέας - Φωτογραφίες Απόλλων](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2024/05/438160915-457562316797788-7787431411556324113-n-873x432.webp)
Ξεκίνησε το τουρνουά Παίδων U15 της ΑΕ Γλαύκου Εσπερου ΑΟΠΑ στη μνήμη του Δημήτρη Σεϊτανίδη, με τον Απόλλωνα να κερδίζει τους διοργανωτές με 78-68 και τον Προμηθέα να επικρατεί επί του Αίολου Αγυιάς με 53-50.
Α΄ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ
Ο Προμηθέας νίκησε τον Αίολο Αγυιάς με 53=-50 έπειτα από ένα συναρπαστικό παιχνίδι. Τα 10λεπτα: 15-16, 20-34 (ημ.), 39-44, 50-53.
ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ (Κοκόσης): Σταυρόπουλος, Βασιλείου, Σκλάβος, Βλαχόπουλος, Κασούμης, Κόκκινος, Ανδριανής, Παπαδημητρίου, Γιαννούτσος, Γκούιας, Σιάχος.
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Μαραβέλια): Παπαθεοδώρου, Παντελίδης, Νικολόπουλος, Καρράς, Σταυρόπουλος, Τσερεμέγκης, Καραντζάς, Αλεξανδράτος, Γριτσώνης, Τρίγκας, Κουτσοπολιώτης.
Β΄ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ
Πριν από την έναρξη των δυο αγώνων τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του αδικοχαμένου Δημήτρη Σεϊτανίδη. Το αυριανό πρόγραμμα: Μικρός τελικός (5μ.μ.), μεγάλος τελικός (7μ.μ.), βραβεύσεις-απονομές (8.45μ.μ.).
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News