Τοξοβολία: Πρωταθλήτρια Ελλάδας η Αναστασία Αλεξοπούλου

Νέες διακρίσεις για τους αθλητές της πατρινής ομάδας τοξοβολίας του ΑΟΠ Ερμή οι οποίοι έκαναν σπουδαία πράγματα και πήραν μετάλλια στους Πανελλήνιο πρωτάθλημα τοξοβολίας που έγιναν το τριήμερο, στην Κατερίνη.

Ξεχώρισε η πολύ μεγάλη επιτυχία της Αναστασίας Αλεξοπούλου η οποία κατέκτησε την 1η θέση στο σύνθετο τόξο γυναικών και πήρε το χρυσό μετάλλιο.

Επίσης, η Αναστασία Αλεξοπούλου μαζί με τον Σπύρο Μούκα, κατέκτησαν το ασημένιο μετάλλιο στο μικτό ομαδικό ανδρών γυναικών!

Στο Ολυμπιακό τόξο Γυναικών η επίσης 15χρονη Ελενα Στρεμμένου ανάμεσα στις 25 καλύτερες γυναίκες, ηττήθηκε στον μικρό τελικό τερματίζοντας στην 4 θέση του αγωνίσματος.

Η προετοιμασία συνεχίζεται εντατικά για το Πρωτάθλημα Νέων την επόμενη εβδομάδα στη Κοζάνη, με την συμμετοχή 9 αθλητών του συλλόγου