Τρόμερος Ατρόμητος άλωσε τον Ριόλο!

Στο ντέρμπι του Β’ Ομίλου, Νίκη Προαστείου και Αρης Πατρών αναδείχθηκαν ισόπαλοι 0-0

Ενας τρομερός Ατρόμητος Πατρών άλωσε την έδρα του Πανμοβριακού, αύξησε τη διαφορά στο +4 και δύσκολα θα χάσει την πρωτιά του Α’ Ομίλου.

Η ομάδα του Σάκη Πεφάνη βρέθηκε να χάνει από το 2′, όμως έκανε την ανατροπή πριν ολοκληρωθεί το α’ ημίχρονο. Το ματς είχε ένταση, ολιγόλεπτη διακοπή προς το τέλος, όμως έληξε ομαλά.

Στο ντέρμπι του Β’ Ομίλου, Νίκη Προαστείου και Αρης Πατρών αναδείχθηκαν ισόπαλοι 0-0 με τους φιλοξενούμενους να είναι καλύτεροι στο α’ ημίχρονο, τους γηπεδούχους να είναι πολύ βελτιωμένοι στο β’ ημίχρονο, αλλά τελικά να μην καταφέρνει κανείς να σκοράρει.

Συνοπτικά:

A’ ΟΜΙΛΟΣ
Πανμοβριακός Ριόλου – Ατρόμητος Πατρών 1-2: 2′ Σκούτας – 37′ Νικολακόπουλος, 44′ Αγγελόπουλος. Κόκκινη: 73′ Κοκκίνης (Πανμοβριακός)
Διαγόρας – Δόξα Νιφορεΐκων 1-0: 25′ πέναλτι Γκολφινόπουλος.
Αχαΐκή – Αστέρας Τσουκαλεΐκων 3-1: 37′ Μπίκος, 58′ πένατι Μπραντάν, 65′ Φωτόπουλος – 9′ Νάνος.
Αναγέννηση Πατρών – Αχαιός 0-2: 29′ Καραπιπέρης, 65′ Γ. Γραμματικόπουλος. Χαμένα Πέναλτι: 37′ Ρόντος (απέκρουσε ο Μπακάλης) – 44′ Ν. Γραμματικόπουλος (απέκρουσε ο Πάγκαλος).
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Νίκη Προαστείου – Αρης Πατρών 0-0
Αχαϊκός – Αιγείρα/Ακράτα 1-4: 55′ Παπαγεωργίου – 4′ 21′ Δ. Μητρόπουλος, 13′
Κυρίκος, 66′ πέναλτι Ροδόπουλος.
Δαβουρλής – Κεραυνός 0-3: 19′ πέναλτι Παναγόπουλος, 40′ Φλωρόπουλος, 87′ Τσεγγενές. Κόκκινη: 75′ Κλαφουντζής (Δαβουρλής)
Πήγασος – Αετός Ρίου 4-1: 44′ 70′ Αποσκίτης, 54′ πέναλτι, 82′ Παπαδημητρακόπουλος – 50′ Κατσιούρας. Χαμένο πέναλτι: 76′ Παπαδημητρακόπουλος (Πήγασος)
Καλάβρυτα – ΑΠΣ Πάτραι 0-4: 35′ 85′ Μπακάλης, 63′ Σουγλέρης, 65′ πέναλτι Ούτσικας
Εθνικός Πατρών – Θύελλα Αιγίου 5-0: 15′ Γιάννης, 42′ Νίκας, 43′ Ταξιαρχόπουλος,
54′ Κωστέλος, 74′ Ψαθογιαννάκης