Βαλκανικό πρωτάθλημα στίβου Κ-20: Παρούσα και η Αχαΐα
Το πρωτάθλημα θα διεξαχθεί το ερχόμενο σαββατοκύριακο στην πόλη Ντενιζλί της Τουρκίας
![Βαλκανικό πρωτάθλημα στίβου Κ-20: Παρούσα και η Αχαΐα πρωτάθλημα](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/07/273843550_923201008381581_6302041904234842409_n-854x432-1-e1657705284692.jpg)
Με τρεις αθλητές και μία αθλήτρια θα εκπροσωπηθεί η Αχαΐα στο Βαλκανικό πρωτάθλημα στίβου Κ20 που θα διεξαχθεί το ερχόμενο σαββατοκύριακο στην πόλη Ντενιζλί της Τουρκίας.
Συγκεκριμένα, στην αποστολή της Εθνικής ομάδας θα είναι οι Αργύρης Ηλίας (Ολυμπιάδα) 800μ./4Χ400, Αλέξανδρος Σκούρτης (Ολυμπιάδα) 1.500 μ./4Χ400, Πολυχρόνης Ιατρόπουλος (Αθηνόδωρος Αιγίου) 10αθλο και Μαρία – Ανθή Βυθούλκα (Πέλοπας) 5.000 μ.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News