Η Παναχαϊκή πλήρωσε ακριβά ένα λάθος, ήττα 1-0 στην Καλαμάτα ΒΙΝΤΕΟ

Παναχαϊκή

Ακριβά πλήρωσε η Παναχαϊκή ένα λάθος στις καθυστερήσει του α’ ημιχρόνου. Εκεί δέχτηκε το γκολ που έκρινε τελικά το ματς και ηττήθηκε στην Καλαμάτα από την ομώνυμη ομάδα με 1-0.

Έτσι παρέμεινε στα χαμηλά της βαθμολογίας με τέσσερις ήττες στις 5 πρώτες αγωνιστικές στη Super League 2. Μάλιστα στο ματς με την Καλαμάτα ζήτησε πέναλτι, αλλά ο διαιτητής δεν έδειξε τίποτα…

ΚΑΛΑΜΑΥΤΑ (Αναστόπουλος): Κότσαρης, Ουές, Βαλεριάνος (64′ Βασιλαντωνόπουλος), Στρούγγης, Πίρινεν, Μουστακόπουλος (88′ Αναστασόπουλος), Μορέιρα (88′ Γρίβας), Μόρσεϊ (78′ Κατάλντι), Παμλίδης, Μπαράλες (64′ Αλκαρανάς), Μπακαγιόκο

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ(Παπαδόπουλος): Στογιάνοβιτς, Πανάγου, Λυμπεράκης, Ζαμόρα, Μπαξεβάνος, Κοζορώνης, Παπατόλιος, Πολέτ

ο (46′ Ζέκχοφ), Λεσάι (57′ Ντε Τομάς), Νίλι (57′ Τραορέ), Ρόβας (62′ Μαρδιγκάλ)