Μενίδι: Παιδάκια έπιασαν τον Σταυρό στα κρύα νερά του Αμβρακικού
Πρόκειται μάλιστα για τα ίδια παιδιά που βούτηξαν και την τελευταία φορά που έγινε ο Αγιασμός τα Θεοφάνεια το 2020, φορώντας τα σκουφάκια της ομάδας πόλο της Δόξας Άρτας.
![Μενίδι: Παιδάκια έπιασαν τον Σταυρό στα κρύα νερά του Αμβρακικού Μενίδι](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/01/Theofaneia_Aitoloakarnania_1_sociologyalertblogspot_06_01_2022-2048x1152-1-873x432.jpg)
Για πρώτη φορά μετά το ξέσπασμα της πανδημίας του κορονοϊού, τελέστηκε τα Θεοφάνεια ο Αγιασμός των Υδάτων στο Μενίδι Αιτωλοακαρνανίας. Μικρά παιδιά βούτηξαν για να πιάσουν τον Τίμιο Σταυρό.
Πρόκειται μάλιστα για τα ίδια παιδιά που βούτηξαν και την τελευταία φορά που έγινε ο Αγιασμός τα Θεοφάνεια το 2020, φορώντας τα σκουφάκια της ομάδας πόλο της Δόξας Άρτας.
Πρόκειται για τον κ. Μητρογιάννη και τους μικρούς Ανδρέα, Χρήστο και Στυλιανό – Ραφαήλ Καραγεώργο που αψήφισαν τα κρύα νερά του Αμβρακικού και έπιασαν τον Τίμιο και Ζωοποιό Σταυρό που έριξε ο π. Γρηγόριος Μπαλής, εφημέριος του Ι.Ν. Αποστόλου Παύλου Μενιδίου.
Ακολουθεί βίντεο του sociologyalert.blogspot.com:
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News