Την ήττα με 14-5 από τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη υπέστη η γυναικεία ομάδα πόλο της ΝΕΠ και ο προπονητής των «δελφινιών» Μιχάλης Λαζαρίδης ανέλαβε την ευθύνη του αρνητικού αποτελέσματος και της άσχημης εμφάνισης.
![Μιχάλης Λαζαρίδης για ήττα ΝΕΠ: «Οταν χάνουμε, την ευθύνη αναλαμβάνω μόνο εγώ» ΝΕΠ](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/10/311053491-846636599673628-2328716135846232130-n-e1665851175610-300x248.jpg)
«Σήμερα η ομάδα δεν έδειξε το καλό της πρόσωπο πάρα μόνο στο α΄ 8λεπτο με αποτέλεσμα να έρθει η εύκολη ήττα από τον Πανιώνιο», δήλωσε ο προπονητής της ΝΕΠ, Μιχάλης Λαζαρίδης και πρόσθεσε: «Δεν ήμασταν αποτελεσματικοί σε άμυνα και επίθεση και χάσαμε τη συγκέντρωση και την ψυχολογία του αγώνα. Οταν η ομάδα χάνει, την ευθύνη την αναλαμβάνω μόνο εγώ. Πιστεύω στις αθλήτριές μου που έχουν πολλές δυνατότητες και μεγάλα περιθώρια βελτίωσης. Η προσπάθεια στην προπόνηση συνεχίζεται και είμαι σίγουρος πως στο τέλος θα πετύχουμε τον στόχο μας».
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News
![whatsapp Pelop](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2024/05/whatsapp-jpg.webp)